Pereiti į pagrindinį turinį

Suburs tarptautinės kūrybinės dirbtuvės

2017-03-17 13:38

Kovo 20–23 dienomis Vilniaus dailės akademijos (VDA) Klaipėdos fakultete vyks tarpdisciplininio meno kūrėjos Romos Auškalnytės (Lietuva, Suomija) paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės „Tekstas. Kūnas. Knyga“, kuriose dalyvaus studentai iš Lietuvos bei kitų Baltijos valstybių.

Tarpdisciplininio meno kūrėja R.Auškalnytė yra puikiai įvaldžiusi ofseto techniką, kurios moko Helsinkio menų universiteto studentus.
Tarpdisciplininio meno kūrėja R.Auškalnytė yra puikiai įvaldžiusi ofseto techniką, kurios moko Helsinkio menų universiteto studentus. / Petri'o Summaneno nuotr.

VDA Klaipėdos fakultetas Vakarų Lietuvos regione yra bene viena aktyviausiai veikiančių aukštojo mokslo institucijų tarptautinio bendradarbiavimo srityje. Klaipėdos fakultete nuolat svečiuojasi akademinio pasaulio atstovai iš VDA partnerinių aukštojo mokslo institucijų, pripažinti Lietuvos bei kitų šalių nepriklausomi kultūros ir meno kūrėjai. Jų skaitomos paskaitos, vedami kūrybiniai praktiniai užsiėmimai suteikia galimybę tiek dėstytojams, tiek studentams tobulinti savo įgūdžius, gilinti turimas kompetencijas, susipažinti su kitų šalių menu ir kultūra.

Kovo mėnesį VDA Klaipėdos fakultete tarptautinius kūrybinius užsiėmimus, skirtus Knygnešio dienai, ves R.Auškalnytė, kilusi iš Šilutės, o dabar gyvenanti ir dirbanti Suomijos sostinėje. Roma – VDA (Vilnius) absolventė, menų magistro laipsnį įgijusi Helsinkio menų universitete (Taideyliopisto Helsinki). Šiuo metu Helsinkio menų universiteto Grafikos departamento Ofseto dirbtuvėse ji dirba litografijos asistente, ofseto technikos moko studentus. „Pagrindinis Ofseto dirbtuvių tikslas – supažindini studentus su ofseto, t. y. plokščiaspaudės spaudos technika. Helsinkio menų universitete studentai skatinami eksperimentuoti, žvelgti kūrybiškai į ofseto plokščių paruošimą bei skirtingų idėjų komponavimą. Dirbtuvėse užsiėmimai rengiami kartą per semestrą. Spausdinimui naudojamas „Steinmesse and Stollberg“ presas. Tokių šiandien Europoje yra likę tik keli. Tai sena technologija, šiuolaikiniai presai daug modernesni, tačiau šis aparatas leidžia studentams greitai kaitalioti plokštes, eksperimentuoti su skirtingomis spalvomis, sukurti didelio formato grafikos atspaudus“, – pasakojo R.Auškalnytė.

Kūrybinėse dirbtuvėse VDA Klaipėdos fakultete dalyvaus ir studentai iš kitų Baltijos valstybių, jos bus tarpdisciplininio pobūdžio. „Nors dirbu techninį darbą, tačiau mano pačios kūrybos spektras labai platus. Naudoju ne tik tradicinę grafiką, bet ir videomeną, performansą. Visas tai derinu priklausomai nuo idėjos, ieškau geriausios išraiškos priemonės tai idėjai perteikti. Šiose kūrybinėse dirbtuvėse su studentais mėginsime pažvelgti į pačią grafikos esmę – liniją, dėmę ir faktūrą. Kita vertus, jos bus labiau eksperimentinės, naudojant videomeną ir net performansą. Galutinis šių kūrybinių dirbtuvių rezultatas – knyga. Tačiau kokia forma ši knyga bus įsivaizduota, sukurta ir pristatyta, priklausys nuo kiekvieno studento“, – dalijosi mintimis kūrybinių dirbtuvių vadovė.

Kūrybinės dirbtuvės VDA Klaipėdos fakultete organizuojamos bendradarbiaujant su tarptautiniais tinklais CIRRUS, vienijančiais aukštąsias meno mokyklas, bei VDA Klaipėdos fakulteto šiuolaikinio meno ir medijų studijų programos socialiniu partneriu – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centru.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra