Pereiti į pagrindinį turinį

Archeologai tikėjosi radę vokiečių karinį bunkerį

2016-09-15 16:20

Klaipėdos senamiestyje, Didžiojo vandens gatvėje vykstantys kasinėjimo darbai pažėrė staigmenų. Iš pradžių manyta, kad pavyko aptikti Antrojo pasaulinio karo laikų požeminę gynybinę slėptuvę.

Ketvirtadienio popietę šalia Jono kalnelio požemines komunikacijas tiesiantys darbininkai atkasė apie 3 m pločio ir 6–8 m aukščio inžinerinį statinį. Gali būti, kad jame dvidešimtojo amžiaus viduryje slėpėsi vokiečių kariai. Tačiau galutinių išvadų specialistai daryti neskubėjo.

Uostamiesčio archeologas Donatas Zubrickas tikino, kad šiuo metu bandoma nustatyti radinio vertę.

„Manome, kad tai yra vokiečių laikų karinis bunkeris. Į jį patekti pabandėme per viršų, nes nepavyko rasti kitų greitų įėjimų. Šiuo metu bandome prapjauti viršų ir pažiūrėti, kas yra jo viduje ir, kam galėjo būti skirtas. Visko gali būti, juolab, kad po Jono kalnelio pylimu yra įrengta ilga slėptuvė“, – vykstant darbams kalbėjo pašnekovas.

Kultūros paveldo departamento vyriausiojo valstybinio inspektoriaus Laisvūno Kavaliausko teigimu, radinys pagal savo statybos technologiją išties panašus į vokiečių tunelinę slėptuvę, kurių gausu Klaipėdoje. Tačiau kokia tikroji jo paskirtis – neaišku.

„Pravėrus dangtį paaiškėjo, jog patalpa padalinta į dvi dalis ir yra panaši į ovalo formos inžinerinį statinį. Jo paskirtis mums nėra žinoma. Viduje matosi į sieną įeinantis vamzdis. Kad tai yra bunkeris, sakyti nedrįsčiau“, – abejojo L.Kavaliauskas.

Pašnekovas prisiminė maždaug prieš aštuonerius metus vykusius archeologinius tyrimus netoli Piliavietės.

„Tąkart Smiltynės jachtklubo teritorijoje, automobilių stovėjimo aikštelėje buvo atrastas aštuonioliktojo amžiaus rūsys, o greta jo – ir vokiečių patobulinta slėptuvė. Paprastai jos turi standartinius išmatavimus: yra 1,60 m pločio ir 1,90 m aukščio. Šiuo atveju statinys nestandartinis ir yra apie 3 m pločio ir 6–8 m aukščio“, – aiškino paveldosaugininkas.

Jis svarstė, esą galbūt atkastame inžineriniame statinyje buvo laikomos dujos. „Galimas variantas žinant tai, kad Klaipėda pirmoji Rytų Prūsijoje pradėjo naudoti dujas įvairioms reikmėms. O šiaip tai labai sunku tiksliai pasakyti“.

Atlikus papildomus tyrimus turėtų paaiškėti daugiau detalių. Teritorijoje, kur šiuo metu vyksta kasinėjimo darbai, planuojama statyti viešbutį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų