Pereiti į pagrindinį turinį

Benamiams griežtos taisyklės netinka

2024-04-02 12:45

Atokiuose miesto vietose gūžtas nuolat susirenčia ir ten įsikuria asocialūs asmenys. Kai vienas landynes savivaldybės atstovai išardo, vargetos naujus sąvartynus sukuria kitur. Nors uostamiestyje ir veikia nakvynės namai, tačiau dalis benamių jų paslaugų dažniausiai atsisako ir toliau valkatauja.

Klajonės: iš nelegaliai suręstų gūžtų išprašyti benamiai nakvynės namų nesirenka ir geriau ieško kitos vietos apsigyventi. Klajonės: iš nelegaliai suręstų gūžtų išprašyti benamiai nakvynės namų nesirenka ir geriau ieško kitos vietos apsigyventi.

Landynėse įsikūrusius benamius aptikę Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai juos nukreipia į nakvynės namus, tačiau, pasak savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Mariaus Poimanskio, nedaugelis pasinaudoja šia paslauga.

„Atvykę į vietą ir radę asocialų asmenį, suteikiame jam visą informaciją apie nakvynės namus, duodame skrajutes, paaiškiname, kur jam reikėtų nueiti, kokią pagalbą ten gali gauti, bet dažniausiai jie jau žino apie tą vietą ir ten neina“, – aiškino M. Poimanskis.

Kaip teigė M. Poimanskis, priverstinai nuvežti žmogaus negalima, o nakvynės namuose galiojančios taisyklės ne visada tinka kitaip gyventi pripratusiems asmenims.

Alma Kontrimaitė / Vytauto Liaudanskio nuotr.

„Mes negalime prievarta žmogaus pasodinti į mašiną ir nuvežti į nakvynės namus, asocialūs žmonės turi tokias pačias teises, kaip ir visi, todėl jų laisvės riboti tikrai negalime, o nakvynės namuose jie nepasilieka, nes ten yra tam tikros taisyklės, kurios jiems netinka“, – teigė skyriaus vedėjas.

Klaipėdos nakvynės namų direktorė Alma Kontrimaitė patvirtino, kad įstaigos taisyklės yra griežtos.

Mūsų taisyklės griežtos dėl to, kad būtų palaikoma tvarka.

„Mūsų taisyklės griežtos dėl to, kad būtų palaikoma tvarka, pavyzdžiui, nakvynės namų paslauga gali naudotis tik blaivūs asmenys, bet neblaiviems gali būti suteikta ir kita, vadinamoji saugios nakvynės paslauga“, – dėstė direktorė.

Nors dalis benamių atsisako suteikiamų paslaugų, tačiau A. Kontrimaitė teigė, kad pernai įstaiga pradėjo teikti didesnį spektrą paslaugų ir ne tik nakvynės, todėl ir besikreipiančiųjų netrūksta.

„Dabar teikiame ne tik nakvynę ar apgyvendinimą, bet ir intensyvią krizių įveikimo pagalbą, dirbame su iš įkalinimo grįžusiais asmenimis ir smurtautojais. Kartais reikia nuvažiuoti kartu su žmogumi, padėti jam sutvarkyti dokumentus, kad gautų socialines išmokas, ar padėti susitvarkyti iškilusias sveikatos problemas, todėl asmenų, kuriems reikia pagalbos, netrūksta“, – aiškino A. Kontrimaitė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų