Liūtys, niūrios dienos ne vieną priverčia jaustis prasčiau, tačiau, pasak Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojo psichiatro Mindaugo Būtos, gyventojų nuotaikos kinta ne tik dėl pakitusių orų.
„Žmogaus savijautą veikia daugelis dalykų, nemanau, jog dėl to kaltos vien orų permainos. Aišku, esant saulei ir šiltiems orams, daugelis jausis geriau, o užklupus tamsioms ir šaltoms dienoms žmonių nuotaikos pasikeičia. Apskritai prie pokyčių kaskart reikia priprasti, ir yra natūralu, jog kūnas kurį laiką jaučia stresą“, – pabrėžė M. Būta.
Rudenį daugelis pradeda manyti, jog serga depresija, bet gydytojas patikino, kad žmonės tiesiog nemoka susitaikyti su pokyčiais, kurie vyksta.
„Depresija – liga, kuri susijusi su praeitimi. Jeigu žmogus ilgėsis vasaros, tai depresyvios nuotaikos išvengti jam veikiausiai nepavyks. Mūsų šalyje kasmet keičiasi keturi metų laikai be išimčių, todėl tiesiog turime tai priimti“, – kalbėjo M. Būta.
Mindaugas Būta / Vytauto Liaudanskio nuotr.
Pasak specialisto, nauji užsiėmimai ar tie patys pomėgiai gali padėti atitrūkti nuo rutinos ir tam metui padėti atrasti naujas gyvenimo spalvas.
Visgi ne kiekvienam pavyksta atrasti naujų pomėgių ar veiklų. Tačiau specialistas patikino, jog nėra nieko blogo, jeigu žmogus tiesiog kurį laiką leis sau jausti liūdesį, pabus namie ir atsipalaiduos.
Žmonės kartais nesupranta, jog visos būsenos yra normalios, ir būti pavargusiam, tingiam ar liūdnam – natūralu.
„Tinginystė – charakterio savybė ir su depresija ar kitomis ligomis, kurias nustatyti gali tik specialistai, sąsajų neturi. Žmonės kartais nesupranta, jog visos būsenos yra normalios, ir būti pavargusiam, tingiam ar liūdnam – natūralu, kartais tiesiog reikia leisti sau būti čia ir dabar“, – aiškino specialistas.
Gydytojas pabrėžė, kad rudenį depresija užklumpa retą, tačiau kiekvienas asmuo turi suprasti, jog, užsitęsus depresyviai nuotaikai ir kitiems požymiams, kurie trukdo, svarbu laiku kreiptis į specialistą.
(be temos)