Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl Šernų miško kirtimų – gyventojų susirūpinimas: renkami parašai

2022-02-15 17:00

Šernų miško kirtimai sukėlė gyventojų susirūpinimą. Dovilų ir Priekulės seniūnijose nusidriekęs miškas kertamas jau antrus metus, tačiau vietiniai tik dabar ėmė piktintis, nes esą kertami sveiki medžiai.

Baisu: gyventojai sieks, kad miškas būtų išsaugotas. Baisu: gyventojai sieks, kad miškas būtų išsaugotas.

Ėmėsi rinkti parašus

Siekdami išsaugoti mišką, gyventojai nutarė rinkti parašus, kuriuos perduos aplinkos ministrui Simonui Gentvilui. Jau surinkta keli šimtai parašų.

Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio vadovas Tomas Zaleckis teigė, kad Šernų miško kirtimas – ne išskirtinis atvejis.

Čia, kaip ir visoje Lietuvoje, jokio išskirtinio atvejo nėra.

"Čia, kaip ir visoje Lietuvoje, jokio išskirtinio atvejo nėra. Aplinkos ministro įsakymu yra patvirtinti miškotvarkos projektai, suprojektuoti dešimties metų planai ir jie yra vykdomi. Medžiai kertami kasmet, nuo nepriklausomybės laikų. Vieniems gali atrodyti, kad kerta daug, kitiems – kad mažai. Kirtimai suskirstyti į kelias grupes – jaunuolynų ugdymo kirtimai, sausuolių ir vėjovartų kirtimai, ir tik paskutinė ūkinė priemonė yra plyni kirtimai, kai medynams yra per šimtas metų. Šiuo atveju ten yra pušynai, todėl atliekame plynuosius kirtimus. Dažniausiai po trejų metų tokiose vietose matyti sužėlęs naujas miškas, kuris būna prižiūrimas, tepamas repelentais, kad medžių neskabytų ir negraužtų žvėrys. Miškuose ūkininkaujant pagal patikėjimo teisę medžius kerta Valstybinių miškų urėdija, o darbus atlieka mūsų turima technika arba rangovų įmonės", – paaiškino T.Zaleckis.

Tomas Zaleckis: Medžiai kertami kasmet, nuo nepriklausomybės laikų.

Turi bendrą tikslą

Pasak iniciatyvinės Šernų miško išsaugojimo grupės vadovės Dalios Kiseliūnaitės, gyventojų parašų tikslas – pakeisti miško paskirtį iš ūkinės į rekreacinę.

"Šernų miškas šiuo metu yra ūkinis, skirtas kirtimui ir pardavimui. Visiems miškas yra brangus ir reikalingas. Žalios zonos mums labai trūksta, pietinėje Klaipėdos dalyje tokios zonos nėra, kita zona užimta kariškių. Norėtume išsaugoti mišką ir pakeisti jo paskirtį iš ūkinės į rekreacinę, tai reikštų, kad miškas bus prižiūrimas kaip poilsiui skirta vieta, o plyni kirtimai bus draudžiami", – sakė D.Kiseliūnaitė.

Iškirto plynai

Norėtume išsaugoti mišką ir pakeisti jo paskirtį iš ūkinės į rekreacinę, tai reikštų, kad miškas bus prižiūrimas kaip poilsiui skirta vieta, o plyni kirtimai bus draudžiami.

Pašnekovė minėjo, kad esą miškas dabar nėra prižiūrimas, supuvę ir sudžiūvę medžiai nekertami.

Seniau miškas buvo rekreacinis, gausus brandžių medžių. Yra išlikusių nuotraukų, liudijančių, kad čia apsilankydavo nemažai žmonių iš šalia esančių seniūnijų.

"Pernai vaikščiodami matėme, kad dar vienoje pusėje buvo atsodintas jaunuolynas, o kitoje buvo vešlus miškas. Dabar jis nukirstas plynai. Iš rąstų kokybės matyti, kad iškirto ne senus puvėkus, o tinkamus medienos pardavimui medžius. Aišku, kad urėdija daro, ką jai paskyrė daryti", – įžvalgas dėstė D.Kiseliūnaitė.

Vasario 16-ąją Minijos soduose vyks šventė, per kurią tikimasi surinkti dar daugiau parašų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra