Dienraščio publikacija išjudino ledus

Po dienraščio "Klaipėda" publikacijos apie tai, kaip savimi pasirūpinti nepajėgiančių žmonių butas virto infekcijos židiniu, iš kurio į aplinką sklinda smarvė ir parazitai, staiga sujudo visos atsakingos tarnybos. Kaimynai teigė, kad neįgalius gyventojus ėmė lankyti visi, kurie anksčiau čia esą bėdos nematė.

Kryžiaus keliai dėl smarvės

Prieš savaitę "Klaipėda" rašė (A.Dykovienė. "Už durų – infekcijos bomba", 2017 08 08) apie Sportininkų g. 28 gyvenančią senyvą sutuoktinių porą. Abu žmonės yra neįgalūs.

Vyras tuštinasi lovoje, nes iki tualeto ne visada sugeba nueiti. Kitame kambaryje guli jo žmona po insulto, ji suparalyžiuota. Pati ji irgi nesusitvarko. Juos esą prižiūri niekur nedirbantis, taurelės nevengiantis jos brolis.

Kaimynai tikino dūstantys nuo smarvės, tvaikas iš kaimynų buto skverbiasi ne tik pro lauko duris į laiptinę, bet ir pro ventiliacijos angas, net per sienas. Po namą ėmė sklisti parazitai.

Žmonės pradėjo ieškoti, kas galėtų padėti kaimynams ir, kaip teigia, nuėjo kryžiaus kelius.

Klaipėdos miesto socialinės paramos centro atstovai apgailestavo, kad niekuo negali padėti, nes patys žmonės to nenori. Pasiūlyta skambinti į savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių.

Gyventojai kreipėsi į Viešosios tvarkos skyrių. Ten, išdėstę problemą, išgirdo keistą klausimą, gal esą jie nori ligotus kaimynus iškraustyti.

Galiausiai buvo pasakyta, kad savivaldybė niekuo padėti negali, nes čia yra privatus būstas, reikia kreiptis į daugiabučio administratorių. Pastarasis patarė kreiptis į teismą.

Viešumo galia

Po dienraščio publikacijos įvyko neįtikėtinos permainos. Sportininkų gatvės gyventojai buvo apstulbę, kaip staiga visiems parūpo iki šiol buvę neįdomūs merdintys žmonės.

"Važiuoja tarnyba po tarnybos, prasidėjo sujudimas. Atsiliepė to ligoto kaimyno dukra. Ji kažkada bandė tėvui padėti, bet jis atsisakė. Negaliu atsistebėti, kol vaikščiojau pati po institucijas ir bandžiau pagelbėti tiems žmonėms, man visur durys buvo uždarytos, po straipsnio neįtikėtinai viskas pasikeitė. Įvyko kažkoks stebuklas", – stebėjosi neįgalių gyventojų kaimynė Rasa (vardas pakeistas – A.D.).

Klaipėdos miesto socialinės paramos centro vadovė Diana Stankaitienė patvirtino, kad pati asmeniškai su savo kolegėmis buvo nuvažiavusi į minėtą butą.

"Liūdna, bet esame matę 50 kartų liūdniau. Patikrinome šaldytuvą, maisto ten yra. Nenuneigsiu, tvyro skurdo ir nevalyvumo kvapas. Tam žmogui nėra nustatyta jokia negalia. O kol to nėra, jokios socialinės paslaugos nėra teikiamos. Dabar atsirado dukra, ji pradėjo juo rūpintis. Stebėsime, žiūrėsime, kaip jiems ten sekasi. Kol kas šie žmonės bus namuose, kaimynai to nori ar nenori", – dėstė D.Stankaitienė.

Stebinantis vadovo pavyzdys

Ligonio dukra kreipėsi į šeimos gydytoją, kad gautų siuntimą pas psichiatrą. Moteris su tuo dokumentu nuėjo į Psichikos sveikatos centrą, pas vyriausiąjį gydytoją Aleksandrą Slatvickį pasitarti.

Gydytojas išsyk pasiteiravo, ar čia tas pats žmogus, apie kurį pasirodė straipsnis. Tai patvirtinus, A.Slatvickis iniciatyvos ėmėsi pats, nes didžioji dalis jo kolegų šiuo metu atostogauja.

"Visi vyriausieji gydytojai dar dirba ir kaip paprasti gydytojai, išskyrus tuos, kurie nedirba. Aš esu psichiatras ir, kai nėra kam, dirbu bei dirbsiu visą gyvenimą. Čia buvo skubus atvejis, kitaip pasielgti negalėjau. Tam žmogui reikalinga pagalba ir priežiūra, slauga, nesu tikras, kad toje aplinkoje, kur jis yra dabar, juo deramai rūpinamasi", – pabrėžė A.Slatvickis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zenonui

Zenonui portretas
marš morkų ravėti, o ne kriuksėk prie klaviatūros. Kiek pats esi gero tūlo nepažįstamo vargetos labui padaręs, a? Parodyk dar vieną kokį viršininką, kuris šiandien nebijotų į šūdą įlipti?

Zenonas Priekuliškis

Zenonas Priekuliškis portretas
Jeigu Statvickis būtų ne psichiatras-būtų paskutinis kvailys, jeigu nesureaguotų. Tokie žmonės žino kur ir kada pasireikšti.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Investuoti ir taupyti? „Švyturio“ arena įrodinėja, kad tai įmanoma
  Investuoti ir taupyti? „Švyturio“ arena įrodinėja, kad tai įmanoma

  Vien į krepšinio infrastruktūros modernizavimą universalaus daugiafunkcio sporto ir pramogų komplekso valdytojas prieš šį sezoną investavo daugiau nei 140 tūkst. eurų, taip pat įrengė naują renginių erdvę, atnaujino prekinį ...

 • Keturias dienas nedirbs SGD terminalas
  Keturias dienas nedirbs SGD terminalas

  Nuo antradienio iki spalio 1-osios dėl techninės priežiūros darbų laikinai stabdoma suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo veikla, o laivas-saugykla „Independence“ bus atjungtas nuo dujų perdavimo sistemos ir peršvartuotas kit...

  4
 • Palangos verslus ištiko krizė: ko imsis valdžia?
  Palangos verslus ištiko krizė: ko imsis valdžia?

  Palangoje žmonių rudenį nedaug, atvyksta ieškantys ramybės, tačiau šią vasarą verslininkai poilsiautojų skaičiumi nesiskundžia. Baiminasi tik didžiulių sąskaitų ir kaip išgyventi iki kito sezono, praneša LNK. ...

  6
 • Per Gyvūnijos dieną – į bažnyčią
  Per Gyvūnijos dieną – į bažnyčią

  Minint Pasaulinę gyvūnijos dieną, spalio 4-ąją, prie šios šventės minėjimo prisijungs ir Klaipėda. Tądien vyks susitikimai su veterinarijos specialistais, tad keturkojų šeimininkai turės progą ne tik žygiuoti šventinėj...

  1
 • Klaipėdoje bus pagerbtas prancūzų karių atminimas
  Klaipėdoje bus pagerbtas prancūzų karių atminimas

  Klaipėdoje ketinama pagerbti prancūzų karių atminimą dviejose miesto vietose – Skulptūrų parke ir universitete. Tai numatoma padaryti Prancūzijos ambasados prašymu. ...

  3
 • Amžinojo poilsio palydėtas rašytojas K. Kaukas
  Amžinojo poilsio palydėtas rašytojas K. Kaukas

  Šeštadienį, po dvejų metų nuo mirties palaidoti daugeliui žinomo rašytojo ir aktyvaus klaipėdiečio Kosto Kauko pelenai. Bendraminčiai ir bendražygiai prieš palydėdami amžinojo poilsio, su savo bičiuliu atsisveikino Klaip...

 • Kretingoje vyks rudens derliaus ir moliūgo šventė
  Kretingoje vyks rudens derliaus ir moliūgo šventė

  Šeštadienį Kretingos centre vyks kasmetinė rudens derliaus ir moliūgo šventė, pranešė vietos savivaldybė. ...

 • Nustebino judėjimas prie dviračių saugyklų: ką ten veikė Minedas?
  Nustebino judėjimas prie dviračių saugyklų: ką ten veikė Minedas?

  Namelių dviračiams likimas vis dar kaitina Rumpiškės gatvės kvartalo gyventojų aistras. Žmonėms, kurių patogumui įrengti šie paviljonai, jie dar neprieinami, keliais jau naudojasi kažkokios organizacijos. ...

  12
 • Už ūkinį pastatą Smiltynėje – solidi suma
  Už ūkinį pastatą Smiltynėje – solidi suma

  Turto banko organizuotame aukcione Smiltynėje parduotas per 100 kv. m ploto ūkinis pastatas. Tai buvo pakartotinis aukcionas, kuriame dalyvavo du pirkėjai, objektą vienas jų įsigijo už beveik ketvirtį milijono eurų. ...

  6
 • Įtartini kėslai įvarė baimės daugiabučio gyventojams
  Įtartini kėslai įvarė baimės daugiabučio gyventojams

  Daugiabučio namo gyventojų baimė likti be šilumos ir nerimas dėl jau prasidėjusio namo atnaujinimo supriešino kaimynus. Dalies jų bandymas tokiu nelengvu metu keisti namo administratorių ne tik gyventojų, bet ir savivaldybės valdininkų ...

  8
Daugiau straipsnių