Dovana miestiečiams – virtualios ekskursijos po Klaipėdos bažnyčią

Šiemet sukanka 60 metų nuo Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios pastatymo. Už žmonių aukas įkurtos šventyklos jubiliejaus proga visi besidomintieji kviečiami žiūrėti pažintines laidas ir dalyvauti virtualiose ekskursijose po bažnyčią.

Nuo gegužės pradžios kiekvieną penktadienį besidomintieji Marijos Taikos Karalienės bažnyčia gali rasti po naują laidą "YouTube" kanalo paskyroje, taip pat virtualiai apžvelgti šventyklą iš paukščio skrydžio ar apžiūrėti jos ikonografiją.

Laidose parapijoje tarnaujantys kunigai pasakoja bažnyčios istoriją, apie jos interjerą – freskas, atskirus sakralinius objektus, jų reikšmę ir paskirtį.

Virtualiai žmonės kviečiami pasižvalgyti ir po bokštą, kuriame eksponuojamos archyvinės bažnyčios statybos nuotraukos ir kabo trys unikalūs pirmojo atstatytos bažnyčios klebono Bronislovo Burneikio rankomis liedinti varpai.

"Šiuo izoliacijos laikotarpiu visi supratome, kad niekas negali atskirti žmonių ir atimti iš jų bendrystės. Tad, kviesdami stebėti šias laidas virtualiai, tikimės vieną dieną vėl sulaukti jūsų svečiuose", – kalbėjo Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos klebonas, kunigas Mindaugas Šlaustas.

Leidimą bažnyčios statybai sovietmečiu Klaipėdoje pavyko gauti netrukus po J.Stalino mirties.

Statyboms žmonės patys tuomet surinko stulbinamai didelę sumą tiems laikams – 3,5 mln. rublių.

Pagal architekto Juozo Baltrėno projektą buvo gana greitai pastatyti modernūs 63 m ilgio ir 25 m pločio trijų navų maldos namai su 70 m aukščio bokštu.

1960 m. vasarą darbai buvo užbaigti, o per Žolinę numatytos bažnyčios šventinimo iškilmės, tačiau tikinčiųjų viltims nebuvo lemta išsipildyti: Marijos Taikos Karalienės bažnyčios tada taip ir nebuvo leista atidaryti.

Minėdama bažnyčios pastatymo sukaktį, parapija sumanė parengti aštuonių laidų ciklą, supažindinantį su šventovės praeitimi ir dabartimi.

Visoje Sovietų Sąjungoje tai buvo pirmieji legaliai pastatyti maldos namai, tačiau labai greitai Marijos Taikos Karalienės bažnyčia tapo "liaudies filharmonija".

Po dešimtmečius trukusios tikinčiųjų kovos už savo maldos namus užgrobtą bažnyčią pavyko atgauti per 1988 m. Kalėdas.NAUJAUSI KOMENTARAI

>dalia

>dalia portretas
Gal komsomolka? Neeeee, greiciausiai buvusi partine... Cha cha cha...

Ylakys

Ylakys portretas
puikiai prisimenu, šios baznycios statybai lėšos buvo renkamos po visa zemaitija, zmones turejo vilti ir aukojo gausiai

Dikas

Dikas portretas
O,kunigas Pavilionis nebuvo prisedejes,prie baznycios statymo?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių