Kuršių nerijoje ereliukai turi žiedus

  • Teksto dydis:

Birželio pradžioje Kuršių nerijoje pradėti žieduoti jūrinių erelių jaunikliai. Čia peri dvylika šių plėšriųjų paukščių porų, tačiau tik devynios jų šiemet augina jauniklius. Nors jau gana nemaži, tačiau ereliukai dar nemoka skraidyti.

Jau daugiau nei du dešimtmečius Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejaus ornitologai, bendradarbiaudami su Kuršių nerijos nacionalinio parko specialistais, parko teritorijoje tyrinėja jūrinius erelius.

Kuršių nerijoje šiuo metu yra 12 jūrinių erelių porų. Ornitologas Saulius Rumbutis su komanda patikrino jų lizdus ir sužiedavo jauniklius.

Pirmasis sužieduotas jauniklis buvo pirmamečiame lizde gyvenanti, 5 kilogramus sverianti ereliukė, kuri, apžiūrėjus lizdą, paaiškėjo, itin mėgsta starkius.

Suaugusi ereliukė svers apie 6 kilogramus. Ji dar turės išmokti skraidyti, o paskui ir medžioti – to jaunieji ereliai mokosi skraidydami kartu su tėvais.

Vėliau iki maždaug penktų gyvenimo metų, tikėtina, ji klajos po Lietuvą ar kaimynines šalis, o 5–6 gyvenimo metais ieškos partnerio ir pati suks lizdą.

Veikiausiai tai nutiks ne Kuršių nerijoje, nes ereliai paprastai savo lizdą suka toliau nuo tėvų lizdų.

Ornitologai spalvotais žiedais sužiedavo 12 jauniklių.

Šiais metais parko teritorijoje buvo stebima 12 jūrinių erelių porų, iš kurių 9 perėjo sėkmingai ir šiuo metu augina jauniklius.

Mokslininkų teigimu, šiais metais daugiau erelių porų perėjo sėkmingai nei vidutiniškai kasmet.

Vados dydis siekia 1,6 jauniklio, nors tai yra šiek tiek mažiau nei daugiametis šalies vidurkis.

Tarp lizduose aptikto grobio ar jo liekanų dominavo karpinės žuvys – karšiai, karosai, o iš plėšrių – ešeriai, aptiktas vienas kitas starkis, kelios vėjažuvės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių