Klaipėdos geoterminės jėgainės naujasis direktorius Sigitas Petrauskas tiki kol kas nuostolingos įmonės perspektyva. Tačiau uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas, viešėjęs "Geotermoje", abejojo, ar ši eksperimentinė bendrovė ateityje sugebės išsilaikyti be valstybės dotacijų.
Geoterminę šilumą Klaipėdoje gaminančiai bendrovei "Geoterma" prieš mėnesį pradėjo vadovauti S.Petrauskas, pakeitęs laikinai šias pareigas kelis mėnesius ėjusį Edmundą Paplauską.
"Įmonė turi gyvuoti ir veikti. Turime visokių planų, sieksime atgaivinti bendrovę", – apie "Geotermos" perspektyvas kalbėjo naujasis įmonės vadovas.
Įmonė yra sezoninė, ji esą dirba vos 6 mėnesius per metus, tik tada, kai miestui reikia šilumos. Todėl vėl prabilta apie iš vandens gelmių išgaunamo šilto vandens naudojimą gydymui. Vadovas pabrėžė, kad įmonėje dar nėra pabaigta rekonstrukcija, kuri trunka jau metus.
"Šiuo metu vyksta turto vertinimo ir akcijų pervertinimo procedūra. Bendrovėje dirba 20 darbuotojų, iš jų – du trečdaliai yra operatoriai. Dviejų administracijos vadovaujančių darbuotojų alga per mėnesį neatskaičiavus mokesčių vidutiniškai siekia jau nebe 8496 litus, kaip buvo iki šiol, bet 2–3 kartus mažesnė", – permainas vardijo S.Petrauskas.
Vakar įmonėje apsilankė Klaipėdos vadovas V.Grubliauskas. Pasak mero, nors "Geoterma" jau 12 metų tiekia šilumą į uostamiesčio šilumos tinklus, optimizmu darbuotojai nešvyti.
"Kaip pilotinis projektas, "Geoterma" gal ir pasiteisino, bet kaip lygiaverčiai žaidėjai šilumos ūkio džiunglėse, jie neįsitvirtino. Džiugu, kad jie ieško savo vietos po saule, bet tokių ieškančiųjų labai daug ir tą vietą nelengva surasti", – įsitikinęs V.Grubliauskas.
Kokia reali "Geotermos" perspektyva, kaip jie ateityje be dotacijos išgyvens, pasak mero, sudėtinga kalbėti. Ypač kai bendrovė "Klaipėdos energija" įjungs į bendrą tinklą dar vieną biokuro katilinę.
Geoterma" įsteigta 1991-aisiais. 77 proc. jos akcijų priklauso valstybei, jas valdo Valstybės turto fondas. Prieš porą metų ši įmonė buvo įtraukta į privatizuojamų objektų sąrašą. Tačiau šiemet liepą Vyriausybė nusprendė įmonės nebeparduoti.
Šiuo metu įmonė dirba nuostolingai, bet naujasis direktorius S.Petrauskas nelinkęs įvardyti konkrečių skaičių. Neseniai nuostoliai siekė 45 mln. litų, tačiau dabar esą yra gerokai mažesni.
Naujausi komentarai