Antį nuodėgulę iš vandens gelbėtojai ištraukė antradienio pavakarę. Jiems užkliuvo juoda paukščio spalva.
"Buvo matyti, kad sparnuotis pavargęs. Jis negalėjo išplaukti į krantą, nors buvo ir netoli jo. Tai padaryti gyvūnui trukdė bangos", – pasakojo biudžetinės įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.
Parsinešę į krantą paukštį, gelbėtojai iškvietė Vakarų Lietuvos gyvūnų globos namų atstovus, kurie rūpinasi į bėdą pakliuvusiais laukiniais gyvūnais mieste.
Paaiškėjo, kad antis nuodėgulė – retas svečias uostamiesčio paplūdimiuose. Daugiausia jos telkiasi prie Norvegijos, Švedijos krantų. Tarnybos atstovai išsivežė nusilpusį paukštį.
Vakarų Lietuvos gyvūnų globos namų administratorė Gintarė Liutkuvienė tikino, kad anties nuodėgulės būklė – sudėtinga. Paukštis silpnas, išsekęs.
"Panašu, kad antis yra kažką įrijusi, nors gerklėje nieko nesimato. Paukštį apžiūrėjęs veterinaras lūžių ar kitų sužalojimų nerado. Vekiausiai bus kažko užlesusi. Nė vienas žmogus nepagautų laukinio gyvūno, kuris sveikas", – atkreipė dėmesį administratorė.
G.Liutkuvienė atskleidė, kad paukštis nenori lesti. Jis toliau bus stebimas, maitinamas, girdomas vandeniu. Kai atsigaus, sparnuotį paleis į laisvę.
"Taip elgiamės visada. Šiaip antys nuodėgulės retos viešnios mūsų tarnyboje. Dažniau pranešimų sulaukiame apie paprastąsias. Dabar žmonės dažnai tempiasi namo pievose rastus ančiukus. Vėliau jaunikliai atvežami pas mus. Dažnai pranešimų gauname ir į apie į bėdą pakliuvusius kirus, žuvėdras", – pasakojo administratorė.
Pasak G.Liutkuvienės, šiemet tarnyba padeda antrai ančiai nuodėgulei. Pirmoji žiemos pabaigoje buvo rasta Palangoje. Į šį paukštį buvo įsikabinusi blizgė, žvejybos valas.
"Išpainiojome, ir nuskrido tą pačią minutę", – tikino atstovė.
Naujausi komentarai