Restoranuose, kavinėse, banketų salėse pobūvius organizuojantys žmonės nebegalės atsinešti pačių pagamintų ar nusipirktų patiekalų.
Maistas kelia riziką
Tai uždrausta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu, siekiant užkirsti kelią infekciniams susirgimams.
Restoranams, kavinėms, užkandinėms, kuriose organizuojamos šventės ir kiti renginiai, uždrausta priimti užsakovų pirktą ar namie gamintą maistą.
Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė Asta Seniūnienė pabrėžė, kad į pobūvius viešojo maitinimo įstaigose užsakovai negalės atsinešti jokių patiekalų.
„Žmonių atsineštas maistas kelia riziką. Neaišku, kokiomis sąlygomis jis laikytas, kaip pagamintas ir atvežtas, o atsakomybė dėl maisto tenka įstaigos savininkui“, – tvirtino A.Seniūnienė.
Į pobūvius viešojo maitinimo įstaigose ypač populiaru patiems atsinešti tortų. Kai kurios įstaigos jų net nekepa.
„Jei kavinė ar restoranas negamina vieno ar kito patiekalo, jis gali užsakyti ir viską suderinti su gamintojais“, – patarė A.Seniūnienė.
Susirgo nuo pašteto
Pernai Klaipėdoje užfiksuotas vienas grupinis ūmus infekcinis žarnyno susirgimas. Tačiau žmonės susirgo ne dalyvavę pobūvyje, o užvalgę kinų maisto restorane.
Lietuvoje pernai nuo svečių į pobūvį atsineštų vaišių: tortų, briedienos kepenų pašteto, namuose rūkytų žuvų kilo šeši infekcinių susirgimų protrūkiai.
Anot A.Seniūnienės, įsakymu griežtinami maisto tvarkymo reikalavimai, siekiant išvengti tokių atvejų.
„Taip žmonės būtų garantuoti, jog šventės metu saugiai pavalgys. Atsiradus įsakymui, bus ir daugiau aiškumo. Įvykus kokiam nors įvykiui, įstaiga negalės baksnoti į klientus, kad šie atsinešė netinkamo maisto. Visa atsakomybė už maistą tenka įstaigai“, – teigė vyriausioji specialistė.
Gali netekti klientų
Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos pirmininkės pavaduotoja visuomeninio maitinimo klausimais Zita Lukoševičienė teigiamai vertino draudimą žmonėms į pobūvius atsinešti savo maisto.
„Už savo kavinėje tiekiamą maistą aš atsakau. Už žmogaus atsineštąjį įstaiga atsakyti negali“, – tvirtino pavaduotoja.
Pasak Z.Lukoševičienės, būna atvejų, kai sunku įtikinti žmogų, jog šis negali atsinešti valgių.
„Savo patiekalų klientai nori dėl kelių priežasčių. Pirmiausiai dvasinių. Pagamino sesuo tortą ir nori kartu su broliu suvalgyti. Tačiau kaip tą tortą priimti, kai neaišku, nei kas jį gamino, nei kada? Tam įtakos turi ir ekonominė situacija. Žmonės neturi pinigų ir nori, kad šventė kainuotų pigiau“, – neslėpė pavaduotoja.
Z.Lukoševičienė prisiminė, jog žmonės į šventę yra norėję atsinešti ne tik saldumynų, bet ir rūkytų žuvų, ikrų.
„Tokiais atvejais pasakydavome, kad šiandien maisto užteks, o rytoj jie galės namie suvalgyti“, – pasakojo pavaduotoja.
Ji neatmetė, jog dėl tokio draudimo viešosios maitinimo įstaigos gali prarasti dalį klientų: „Žmonių ir taip kavinėse nėra daug. Uždraudus atsinešti savo maisto, jie gali atsisakyti paslaugos“.
Naujausi komentarai