Delfinariume – tvarka. Jį patikrinę Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai pažeidimų nerado ir garantavo, kad delfinų gerovė, sveikata bei laikymo sąlygos atitinka visus teisės aktų reikalavimus. Gyvūnų mylėtojų prašymai uždrausti pasirodymus nebus patenkinti.
Pažeidimų nerado
Pernai gruodį Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija pateikė skundą Klaipėdos valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.
Jame spėliota, kad delfinai Klaipėdos delfinariume laikomi bei veisiami netinkamai, prašyta uždrausti delfinų pasirodymus.
Tokie prašymai motyvuoti tuo, jog gyvenimas nelaisvėje, dresūra delfinams sukelia stresą ir mirtinas ligas.
Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sykiu su Lietuvos zoologijos sodų patikrinimų komisija įvertino Lietuvos jūrų muziejuje laikomų delfinų gerovės ir sveikatingumo atitiktį reikalavimams.
Gyvūnų mylėtojų mesti kaltinimai nepasitvirtino.
„Pažeidimų neradome, viskas taip, kaip ir turi būti“, – konstatavo Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Antanas Bauža.
Žvalūs ir sveikai įmitę
Šiuo metu delfinariume laikomi 8 delfinai. Trys jų jau yra brandaus amžiaus, keturi jauni ir vienas jauniklis.
Visi gyvūnai jaučiasi gerai, o jų priežiūra rūpinasi aukštąjį biologinį išsilavinimą turintys specialistai.
„Šiuo metu delfinariume laikomi gyvūnai yra aktyvūs, sveiki, gerai įmitę, nesužaloti, žvalūs, bendrauja su biologais“, – aiškino A.Bauža.
Šiuo metu visi delfinai gyvena viename baseine. Tačiau jei kuris susirgtų, yra galimybė baseiną atskirti, kur nesveikuojantis delfinas galėtų ramiai sveikti.
Reguliariai atliekami vandens tyrimai parodė, jog vandens kokybė yra visiškai tinkama žinduoliams.
„Nauja vandens valymo sistema leidžia palaikyti ypač skaidrų ir mikrobiologiškai švarų vandenį“, – garantavo pašnekovas.
Praturtina kasdienybę
Delfinai yra itin socialiai jautrūs gyvūnai, todėl buvo analizuojama ir jų kasdienė veikla, psichologinė būsena.
Nustatyta, kad priemonės bei darbuotojų dėmesys, skiriamas gyvūnų psichinei būklei, užtikrina nepriekaištingą delfinų kasdieninę būseną.
„Biologai veda skirtingus bendravimo seansus, keičia jų eigas, kad delfinams nebūtų nuobodu. Kitos priemonės, pavyzdžiui, kamuoliai, plūdurai, taip pat dažnai keičiami“, – pasakojo
Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas.
Kaltinimas dėl dresūros neigiamo poveikio delfinų psichologijai bei fiziologijai taip pat pasirodė nepagrįstas.
„Pasirodymų metu delfinai šuoliuoja, rodo plaukimo, orientacijos įgūdžius. Rengiantis pasirodymams delfinai daug bendrauja su treneriais, tai praturtina jų kasdienybę“, – patikino A.Bauža.
Neigiamos delfinų reakcijos į pasirodymo metu esantį apšvietimą bei muziką nepastebėta.
Naujausi komentarai