Kiemuose siaučia vagys: kaip apsaugoti savo turtą?

  • Teksto dydis:

Karantino metu namuose žmonės praleidžia daugiau laiko nei įprastai, tačiau vagims tai jokia kliūtis darbuotis naktį. Stebima vis daugiau pranešimų apie vagystes iš privačių namų kiemų, atokiau esančių sodybų ir ūkių. Ilgapirščius domina ne tik namų turtas, bet ir kiemuose laikomos gėrybės: dviračiai, automobiliai, žemės ūkio technika, netgi sodo baldai ir griliai. Užkirsti kelią nemaloniems nuostoliams padeda tinkamai įrengtos apsaugos sistemos, tačiau kaip nesuklysti tarp pasirinkimų?

Apsaugos sistemą nulemia poreikiai

Svetimą turtą nusižiūrėję vagys savo sumanymus linkę įgyvendinti ne tik tada, kai namai lieka tušti. Andrius Dapkevičius, didžiausio pasaulyje vaizdo stebėjimo sistemų „Hikvision“ atstovas Lietuvoje, sako, kad turtui grėsmė kyla ir nakties metu, kol šeimininkai ramiai miega namuose.

„Suveikus apsaugos sistemai, kai vagis jau atidaręs namo duris, jums laiko priimti atitinkamus sprendimus lieka mažiau. Tačiau jo turėtumėte daugiau, jeigu signalizacijos garsas pasigirstų vos nepageidaujamas asmuo peržengia jūsų kiemo teritoriją. O dar didesnį saugumo jausmą suteiktų visą parą jūsų aplinką stebinčios kameros“, – apsaugos galimybes vardija A. Dapkevičius.

„Hikvision“ nuotr.

Nuo lauko judesio daviklių, fiksuojančių visą sklypo plotą ir reaguojančių į žmogaus sukeltą judesį iki vaizdo stebėjimo kamerų nuotoliniu būdu – visos sistemos ir jas diegiantys profesionalai siekia apie įsibrovėlius pranešti kuo anksčiau. Nors prieš keliasdešimt metų vaizdo stebėjimo ir įrašymo kameros kainuodavo kelis tūkstančius ir jas rinkdavosi retas, dabar kameros tapo itin populiarios savo namus norinčių apsaugoti žmonių tarpe.

Šį pasirinkimą nulemia jų nuolatinis budėjimo režimas, techninės galimybės, leidžiančios filmuoti visiškoje tamsoje, didelis pasirinkimas, raiška bei vaizdo saugojimo galimybės.

Kur norite filmuoti?

Vaizdo stebėjimo kameros skiriasi ne tik savo dydžiu, priklausomai nuo jų naudojimo vietos, tačiau ir techniniais aspektais. A. Dapkevičiaus teigimu, lauko kameros įprastai yra didesnių gabaritų ir turi ryškesnį bei platesnį IR apšvietimo spindulį nei vidaus.

„Hikvision“ nuotr.

Nors tiek lauko, tiek vidaus kameros pritaikytos įrašinėjimui tamsoje, skiriasi jų apšvietimo galingumas. Todėl, jeigu planuojate stebėti visiškai neapšviestą objektą, svarbu įvertinti, koks yra kameros IR apšvietimo intensyvumas ir saugomo objekto vieta.

Matyti geriau padės tinkamas kameros tipas

Vaizdo stebėjimo kameros Bullet – cilindrinė – ir Dome – kupolo formos, – vienos populiariausių Lietuvoje. Cilindrinė kamera užtikrina itin ryškų vaizdą nakties metu, kadangi turi didesnes IR LED apšvietimo galimybes nei kupolinės kameros, o jas įprastai renkasi tie, kuriems svarbu apsaugoti itin didelius, aukštus, pramoninius objektus.

Dome tipo kameros taip pat turi IR LED pašvietimą, tačiau jis yra mažesnio intensyvumo, todėl šios labiau mėgstamos namų ūkiuose. „Dome kameros yra praktiškai nesunaikinamos – jos yra itin atsparios išoriniams veiksmams, todėl įsibrovėliai jų nenukabins virve ar nenumes mėtant akmenis“, – vagystėmis užsiimančiųjų taktiką įvardija A. Dapkevičius.

„Hikvision“ nuotr.

Šiuolaikinės kameros pasižymi ne tik atsparumu, tačiau ir itin aukšta vaizdo raiška – Lietuvoje ji įprastai siekia 4 megapikselius. Tai yra apie 13 kartų daugiau nei kamerose, naudotose prieš dešimt metų. Tačiau profesionalai rekomenduoja nesivaikyti megapikselių – kuo didesnė kameros raiška, tuo vaizdo kokybė nakties metu prastesnė ir didesnė apkrova tenka tinklų pralaidumui, kuriuose kamera bus sumontuota.

Atsisukite savo namų istoriją

Vaizdo įrašymo įrenginiai užtikrina kamerų įrašo saugojimą, tačiau būtina įvertinti periodą – laiko tarpą, kurį jūsų įrašas bus saugomas. Įrašo archyvo periodas priklauso nuo įrenginyje sumontuotų kietųjų diskų talpos. Specialistai rekomenduoja saugoti įrašą tiek, kiek ilgiausiai nebūnate namuose. Pavyzdžiui, jei tai yra 2 savaitės, tuomet sistema projektuojama taip, kad grįžę namo po šio laiko tarpo turėtumėte galimybę atsisukti 2 savaičių senumo įrašą ir pasižiūrėti, kas tuo metu vyko namuose.

„Hikvision“ nuotr.

„Reikėtų atsakyti į klausimą – ar jums reikia matyti nesibaigiantį medžių ošimą kiekvieną dieną? Patirtis rodo, kad ne, todėl dažniausiai kameros įrašinėjimas prasideda užfiksavus konkretų judesį. Taip saugoma įrašymo įrenginio talpa, o prireikus reikiamą vaizdą galėsite atsisukti greičiau ir efektyviau“, – pataria „Hikvision“ atstovas Lietuvoje.

Namų saugumas – jūsų ramybė

A. Dapkevičiaus teigimu, vagys neateina atsitiktinai – jie atlieka namų darbus ir dar prieš peržengiant jūsų teritorijos slenkstį įvertina konkretaus taikinio saugumo lygį, todėl būtina pasirūpinti tokia apsauga, kad ketinantiems jus neteisėtai „aplankyti“ tiesiog nekiltų noras to daryti. Profesionalios apsaugos sistemos svarbiausias uždavinys – prevencija: suteikti saugumo ir ramybės jausmą bei padėtų išvengti nemalonių ilgapirščių sukeltų nuostolių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Bufetava

Bufetava portretas
Cia uz mokesciu moketoju pinigus per corona krize grazintas namo tautos ziedas siauteja

Na

Na portretas
Siaip tai policina galetu patrigubinti kameru skaiciu gatvese.

To ttt

To ttt portretas
Lietuvėlėj, deja, už tokius dalykus, patys vagys paduos į teismą už sunkų sveikatos sužalojimą, ir dar teisūs bus.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių