Uostamiestis jau gali didžiuotis turėdamas ryškų vertikalųjį akcentą. Laivais atplaukiantys žmonės be paaiškinimų suvoks, kad artėja prie seno, savo pilį turėjusio miesto.
Didysis bokštas yra Klaipėdos savivaldybės užsakytas objektas. Jį suprojektavo architektas Algirdas Stripinis, pastatyti patikėta klaipėdiečių įmonei „Pamario restauratorius“, o būsimasis bokšto šeimininkas – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.
Kaip teigė „Pamario restauratoriaus“ vadovas Aldas Kliukas, statant bokštą buvo daug nežinomųjų, toks bokštas statomas pirmą ir galbūt paskutinį kartą.
Šioje statyboje naudojamos Latvijoje pagamintos plytos yra dvigubai didesnės nei standartinės, metalo konstrukcijos turėjo atitikti iki milimetro, o apvaliam bokštui uždengti čerpes reikėjo dar ir pjaustyti.
Aldas Kliukas / Vestos Jašinskaitės nuotr.
A. Kliukas pabrėžė, kad darbai bokšto išorėje netrukus bus baigti.
„Jeigu nebus didelio vėjo, statybininkai galės užbaigti paskutinius darbus ir jau greitu metu nuimsime pastolius, o visuomenė galės išvysti bokštą. Turėjome tai padaryti ankščiau, bet grafiką koregavo šventinės dienos ir nepalankūs orai, taip pat pritrūko ir plytų, todėl laukėme, kol jų atveš daugiau“, – paaiškino A. Kliukas.
Grafiką koregavo šventinės dienos ir nepalankūs orai, taip pat pritrūko ir plytų, todėl laukėme, kol jų atveš daugiau.
Baigus bokšto išorės darbus, prasidės statybos viduje. Bokšte bus statomi laiptai, tvirtinama įvairi įranga.
„Svarbiausia, kad iš gamyklų užsakytų gaminių išmatavimai atitiktų. Jeigu bus viskas tikslu, tai ir darbai sustoti neturėtų“, – teigė vadovas.
Pirmajame bokšto aukšte numatomas pilies lankytojų informacinis centras, kitose bokšto erdvėse, tikėtina, bus įrengta XIX–XX amžių sandūros Klaipėdos miesto technikos ir technologijų pažangos ekspozicija.
O 25 metrų aukštyje veiks apžvalgos aikštelė.
(be temos)
(be temos)
(be temos)