Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdiečiams – ekskursija kruvinais okupantų pėdsakais

2020-06-12 15:00

Pirmadienį, Okupacijos ir genocido dieną, klaipėdiečiai kviečiami į nemokamą ekskursiją po uostamiesčio vietas, susijusias su tremties ir rezistencijos istorija Klaipėdoje. Šios erdvės paženklintos žmonių kančiomis, krauju ar net mirtimi.

Muziejus: Klaipėdos teritorinės muitinės pastate, kur kažkada veikė sovietų represinės struktūros, įrengta okupacijos metus menanti nedidelė ekspozicija. Muziejus: Klaipėdos teritorinės muitinės pastate, kur kažkada veikė sovietų represinės struktūros, įrengta okupacijos metus menanti nedidelė ekspozicija.

Birželio 15 d. 12 ir 14 val. nemokamas ekskursijas organizuoja Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus istorikas Saulius Karalius.

Ekskursijų trukmė – 1 valanda. Susidomėjusieji laukiami prie Klaipėdos teritorinės muitinės pastato S.Nėries g. 4.

Okupacijos ir genocido dieną S.Karalius tradiciškai kasmet organizuodavo ekskursijas Teritorinės muitinės pastate, kur iki nepriklausomybės atkūrimo veikė sovietų represinės struktūros.

Pastato rūsyje, kur pokariu buvo kankinami žmonės, įrengta nedidelė ekspozicija.

Šįkart, kol karantinas neatšauktas, patalpose ekskursijų atsisakyta, nes pagal reikalavimus ten galėtų patekti tik keli žmonės.

Tad vietoj to nuspręsta organizuoti ekskursijas mieste, aplankant vietas, susijusias su tremties ir rezistencijos istorija Klaipėdoje.

"Rinksimės prie Muitinės pastato S.Nėries gatvėje, kur du namai – 2 ir 4 buvo skirti sovietų represinėms struktūroms NKVD, MGB, vėliau perduoti KGB. Paskui eisime prie buvusios Pedagoginės mokyklos (dabar Klaipėdos universitetas), ten yra pakabinta memorialinė lentelė, skirta sovietų nukankintam partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui, kuris čia mokėsi 1937–1939 m. Yra dar kelios vietos, kurias aplankysime, bet paliksiu tai intrigai", – kalbėjo S.Karalius.

Anot muziejaus istoriko, norisi, kad klaipėdiečiai žinotų, kad ir pas mus yra vietų, kurios susijusios su skaudžia tremties ir rezistencijos istorija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų