Neapsikentus įžūlių benamių, pasiryžta visoje Klaipėdoje uždrausti duoti išmaldą pinigais. Senamiestyje norima patvirtinti dar griežtesnę tvarką. Siūloma čia uždrausti ne tik duoti išmaldą, bet ir elgetauti.
Benamiai tapo įžūlūs
Į savivaldybės administracijos direktorę Juditą Simonavičiūtę su prašymu spręsti mieste elgetaujančių asmenų klausimą kreipėsi vicemeras Vytautas Čepas.
Jis atkreipė dėmesį, kad elgetaujantys asmenys įsitvirtina vis naujose miesto centro vietose. Ne tik elgetauja, bet ir čia valgo, rūko, šiukšlina, atlieka gamtinius reikalus, niokoja žaliuosius plotus.
Įžūliais benamiais piktinasi klaipėdiečiai. Jie šokiruoja turistus.
Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė iš pradžių šią problema bandyta spręsti, geranoriškai kalbant su miesto centre įsikūrusias benamiais.
„Vylėmės, kad paprašysime šių žmonių palikti centrą ir pasieksime rezultatų. Kai kurie asmenys net buvo palydėti į kitą, ne taip į akis krentančią vietą, tačiau jie vėl sugrįždavo“, – pasakojo vedėja.
Drausminti miesto centre elgetaujančių benamių savivaldybės specialistai negalėjo.
„Nei šalies įstatymai, nei miesto tarybos patvirtintos taisyklės nedraudžia elgetauti“, – aiškino vedėja.
Skaičiuos miesto elgetas
Dėl to siūloma papildyti Miesto tvarkymo ir švaros taisykles. Jose norima įrašyti du draudimus.
Siūloma uždrausti visoje Klaipėdos teritorijoje duoti išmaldą pinigais. Griežtesnė tvarka būtų skirta senamiesčiui. Čia siūloma uždrausti elgetauti, duoti išmaldą, prašyti paaukoti ir aukoti.
Jei tam pritartų miesto taryba, senamiestyje negalėtų pinigų iš praeivių prašyti net gatvės muzikantai.
„Tai šviežias siūlymas. Jis dar gali būti koreguojamas“, – pabrėžė K.Vintilaitė.
Vedėja atkreipė dėmesį, kad pirmiausia dėmesys būtų kreipiamas ne į draudimus. Būtų siekiama benamiams padėti.
„Norime, kad pirmiausia policija kartu su socialines paslaugas teikiančios įmonės darbuotojai susipažintų su visais benamiais, gautų jų asmens duomenis, išsiaiškintų, kas juos verčia pasirinkti tokį gyvenimo būdą, paaiškinti, kokios paslaugos jiems gali būti suteiktos, net padėti susitvarkyti dokumentus, kad šie jas gautų“, – pabrėžė K.Vintilaitė.
Patinka toks gyvenimas
Anot Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorės J. Simonavičiūtės, svarbu diferencijuoti, kuris benamis nori sugrįžti į normalų gyvenimą ir kuris piktnaudžiauja.
„Mūsų įstatymai yra labai humaniški žmonėms, kurie patys pasirinko užribio gyvenimą ir nebenori grįžti į normalų. Gargžduose benamiams atidaryti namai, kur gyvenimo sąlygos yra geresnė nei kai kuriuose senelių namuose. Tačiau tokia yra tvarka. Kai kuriems benamiams patinka toks gyvenimo būdas“, – komentavo direktorė.
Vilniuje jau kuris laikas galioja panaši tvarka. Teigiama, kad elgetų sostinės ne iš karto, bet per laiką sumažėjo.
Naujausi komentarai