Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos baleto mokyklos misija

2024-11-28 13:02

Klaipėdos baleto mokyklos įkūrėja Alina Velykienė, dar ne taip seniai aktyvi politikė, jau metus vadovauja mokyklai, taip tęsdama žinomos balerinos Beatos Molytės baleto mokyklos tradiciją uostamiestyje. Šį savaitgalį klaipėdiečiai turės galimybę pamatyti naujausią mokyklos auklėtinių spektaklį „Undinėlė“.

Premjera: šį sekmadienį Žvejų rūmuose klaipėdiečiai turės galimybę pamatyti Klaipėdos baleto mokyklos jaunųjų šokėjų naujausią darbą – spektaklį „Undinėlė“. Premjera: šį sekmadienį Žvejų rūmuose klaipėdiečiai turės galimybę pamatyti Klaipėdos baleto mokyklos jaunųjų šokėjų naujausią darbą – spektaklį „Undinėlė“.

Socialinis ir kultūrinis projektas

Anot A. Velykienės, gyvenimas taip susiklostė, kad baleto pamokas jos mažoji dukra lankė pas B. Molytę, o šokėjai išvykus iš Klaipėdos, buvusi politikė nusprendė tęsti mokyklos tradiciją.

„Tiesiog nenorėjau matyti, kaip Klaipėdoje dar kažkas griūva. Tuomet pasakiau, kad padarysiu, ką galiu geriausio, kad sudaryčiau galimybes vaikams prisiliesti prie baleto. Tai yra socialinis, kultūrinis projektas, ugdantis ne tik jaunąją kartą, bet ir sudarantis galimybę Klaipėdos miestui save reprezentuoti baleto kultūros srityje“, – pabrėžė A. Velykienė.

Baleto mokyklos įkūrėja ir vadovė pasidžiaugė, kad per tuos metus subūrė 10-ies pedagogų komandą, kuri dirba su 180 vaikų.

Mokyklos ugdytiniai atstovauja Klaipėdai respublikiniuose konkursuose, Baleto mokyklos vaikai savo pasirodymais matomi ir įvairiuose miesto renginiuose.

Scenoje – išskirtinė premjera

„Tiesą sakant, neįsivaizdavau, kur šis sumanymas per metus mus nuves. Pernai iš naujo atkūrėme spektaklį vaikams „Mocartas ir Coliukė“, kur scenoje šoko 35 vaikai, o šiais metais teikėme paraišką kultūros projekto daliniam finansavimui ir sukūrėme spektaklį „Undinėlė“ pagal H. Ch. Anderseno pasaką“, – kalbėjo A. Velykienė.

Pasak mokyklos vadovės, šis spektaklis ypatingas tuo, kad jį kuria jaunųjų Klaipėdos menininkų komanda: choreografija – Aušros Krasauskaitės, dramaturgė – Samanta Pinaitytė, aranžuotojas – Kristijonas Lučinskas, kostiumų dailininkė – Aina Zinčiukaitė, scenografiją kuria Aistė Alksnytė ir Regina Dambrauskaitė.

„Šiame spektaklyje scenoje šoks apie 70 vaikų. Sekmadienį, gruodžio 1-ąją, Žvejų rūmuose tą pačią dieną bus parodyti du spektakliai „Undinėlė“. Tai – ypač didelės apimties, magiškas ir šviesus spektaklis apie jauną, veržlią ir troškimų pilną, tarp žmonių ir vandenyno pasaulių atsidūrusią trapią būtybę, kuri, vedama savo širdies balso, pasiekė gyvenimo tikslą ir svajones“, – teigė A. Velykienė, pridūrusi, kad scenoje šoks vaikai nuo šešerių iki 18 metų.

Kartu su vaikais šoks ir du profesionalūs šokėjai, baleto artistai – Alina Jazdauskytė ir Danielius Voinovas, ansamblio „Lietuva“ šokėjai.

Klaipėdos baleto mokyklos archyvo nuotr.

Pradžiamokslis tolesnei karjerai

Anot pašnekovės, tokie spektakliai yra kultūra, kuria auginami žiūrovai nuo pat mažumės, ir tai svarbu lavinant vaikus.

„Norėčiau, kad tėvai suprastų, jog baletas – tai nebūtinai tik elitinis. Tokiais vaikų spektakliais suteikiame galimybę turtinti ir auginti visapusiškas, kultūriškai išprususias asmenybes nuo pat mažų dienų. Tačiau vienas svarbiausių mūsų mokyklos tikslų yra suteikti šansą jaunam žmogui pasirodyti scenoje, nes tai ugdo jo atsakomybę, pareigą, kūrybiškumą, saviraišką ir laisvę“, – įsitikinusi A. Velykienė.

Ji mano, kad Klaipėdos baleto mokyklos pradžiamokslis sudaro galimybę vaikams, norintiems toliau tęsti profesionalo šokėjo karjerą.

„Tie vaikai, kurie turi ypač didelę vidinę motyvaciją, pas mus gauna tikrai gerus pagrindus, kad paskui galėtų mokslus tęsti M. K. Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje. Bet noriu akcentuoti, kad Klaipėdoje neformaliojo ugdymo srityje mes tampame vienu didžiausių baleto centrų ir baze, kur vaikai galės atskleisti ir ugdyti savo talentus. Tik su meilę vaikus ugdantis pedagogas gali atskleisti vaiko talentus, tokia ir yra mūsų mokyklos misija“, – teigė A. Velykienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų