Klaipėdos muzikinio teatro bokšte – laikrodis iš Prancūzijos

  • Teksto dydis:

Ne tik rekonstruojamas, bet ir statomas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT) pasipuošė išskirtiniu bokšto laikrodžiu, kurį suprojektavo ir įrengė garsi prancūzų firma „Bodet“.

Buvusiuose Klaipėdos kultūros namuose Danės gatvės 19-ame pastate įsikūręs teatras ir sovietmečiu turėjo elektroninį laikrodį savo 33 metrų aukščio bokšte, tad natūralu, kad ir rekonstruojant bokštą jis tapo būtinybe.

„Bokštas – be laikrodžio ne bokštas. Muzikinio teatro bokštas laikrodį visada turėjo, tad ir rekonstruojant pastatą ieškota, kokį laikrodį čia įkurdinti. Tyrinėjome rinką ir pasirinkome vienus stipriausių šios srities profesionalų Europoje – prancūzų firmą „Bodet“, kuri daugiau nei 150 metų specializuojasi projektuodama ir įrengdama bokštų, pilių, bažnyčių, aerouostų ir kitų išskirtinių objektų laikrodžius. „Bodet“ pasiūlė mūsų pastatui tinkantį nuosaikų klasikinį laikrodžio dizainą. Jis pritaikytas Klaipėdos klimatui: vėjui, vandeniui ir kitiems galimiems gamtos veiksniams. Tikimės, kad laikrodis bus ilgaamžis ir rodys tikslų laiką. Laikrodžio rodyklės bus su pašvietimu, valandų žymenys taip pat turės pašvietimą į bokšto sieną, todėl laikrodis bus gerai matomas ir tamsoje“, – pasakojo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Strateginio ir investicijų valdymo skyriaus vedėjas Naglis Stancikas.

Praeitis: laikrodis šiame pastate buvo ir sovietiniais laikais. (Klaipėdos I.Simonaitytės bibliotekos nuotr.)

Muzikinio teatro laikrodis bus matomas iš toli: jo skersmuo – 4 metrai, didžiosios rodyklės ilgis – 1,75 metro.

Firmos „Bodet“ laikrodžius galima išvysti Prancūzijos Liono stotyje ir garsiausiose šios šalies katedrų bokštuose. „Bodet“ laikrodžiai padeda nevėluoti Indonezijos, Tailando, Seulo, Kazachstano aerouostų keleiviams bei Meksikos, Kairo, Teherano, Bukarešto didžiulių miestų gyventojams.

Bokštas – be laikrodžio ne bokštas.

2001 m. firma „Bodet“ Varšuvos Kultūros ir mokslo rūmų bokšte įrengė laikrodį, kurio ciferblato skersmuo – 6,3 metro, o rodyklių ilgis – apie 6 metrus. Laikrodis net penkių kilometrų atstumu matomas iš visų keturių bokšto pusių. Palyginimui, garsiojo Londono Big Beno rodyklių ilgis – tik 4,3 metro.

Naujame KVMT pastate modernumas derės su istorija: priestate numatoma įrengti pagrindinę, didžiąją iki 700 sėdimų vietų žiūrovų salę su natūralia akustika ir šiuolaikinėmis vaizdo, garso bei apšvietimo sistemomis.

Bus ir kamerinė iki 200 vietų salė. Didžioji scena bus erdvi: 13 m pločio ir 12 m gylio. Artistai džiaugsis naujomis repeticijų salėmis ir jaukiais persirengimo kambariais. Orkestro ložė taps kilnojama, salėje bus įrengtos akustinius reikalavimus atitinkančios kėdės.

Tikimasi, kad išskirtinės architektūros pastato konstrukcijos bus įrengtos iki metų pabaigos, o tada prasidės dar sudėtingesni vidaus įrengimo darbai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

nuzmogejamas

nuzmogejamas portretas
Plovimas -pinigu,negi mes tokie kad laikrodi savo sukurti nemokam,

P

P portretas
Ar vėl rinksite liberalus? Daug kalbėjo ir miestas bu vo nuvarytas. Dabar matosi , kad viskas į gerą pusę!

C

C portretas
Laikrodis iš Prancųzijos, pagamintas Kinijoj.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių