Uostamiesčio politikai pagaliau atsiskaitys, kur išleido iš miesto biudžeto semiamus pinigus. Jie sau uždraudė pirkti gėles ir knygas, tačiau pasiliko galimybę už mokesčių mokėtojų pinigus važinėti taksi.
Klaipėdos miesto tarybos nariai ketvirtadienį vykusiame posėdyje privalėjo patvirtinti išmokų, skirtų sumokėti už paslaugas, susijusias su tarybos nario veikla, atsiskaitymo tvarką. Priešingu atveju jiems nuo spalio 1-osios vadinamieji vokeliai nebebūtų mokami. Tokią prievolę užkrovė Seimas, pakoregavęs Vietos savivaldos įstatymą, kuriame numatyta, kad ir savivaldybių tarybų nariai privalo atsiskaityti, kur išleidžia mokesčių mokėtojų pinigus.
Klaipėdos miesto tarybos nariai kas mėnesį gauna po 700 litų.
Politikai geidė švaistytis pinigais, todėl parengtoje tvarkoje buvo numatyta, kad gautos išmokos gali būti išleidžiamos ne tik kanceliarinėms prekėms, pašto paslaugoms, transportui bet ir telefoniniams pokalbiams bei interneto ryšiui.
Miesto tarybos nariai reikalavo teisės pirkti gėles, knygas ir suvenyrus, prenumeruoti žurnalus ir laikraščius, spausdinti ir rinkėjams platinti tarybos nario ataskaitą, žiniasklaidoje publikuoti užsakomuosius straipsnius, vykti į komandiruotes ir nakvoti viešbučiuose.
Tačiau tokias jų svajones užgesino Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė. Ji pareiškė, kad tokie norai prasilenkia su Vietos savivaldos įstatymu, tad jai gali tekti kreiptis į teismą, kad šis priverstų laikytis teisės aktų.
Nors ilgai spyriojosi, uostamiesčio politikai galiausiai sutiko nusileisti K.Vintilaitei. Jie iš tvarkos aprašo išbraukė tuos punktus, kurie prieštarauja įstatymas. Tačiau pasiliko ir privilegijų. Pavyzdžiui, jie mokesčių mokėtojų pinigus galės leisti ne tik kurui, bet ir automobilio nuomai, išskyrus išperkamąją, eksploatavimui, techniniam aptarnavimui, remontui, draudimui, taksi paslaugoms, įsigyti viešojo transporto bilietų, susimokėti už automobilių stovėjimą.
Nors K.Vintilaitė ir prieštaravo, politikai nusprendė, kad iš miesto biudžeto gaunamus litus jie taip pat norėtų leisti kompiuterinės technikos nuomai, techninei priežiūrai, remontui.
„Jus kompiuteriais aprūpinti ir juos remontuoti turi savivaldybės administracija“, - politikams aiškino Vyriausybės atstovė.
Jos žodžius iškalbingu galvos judesiu palydėjo savivaldybės administracijos direktorius Aloyzas Každailevičius.
„Nepurtykite galvos, gerbiamas direktoriau, nes tai tiesa“, - replikavo miesto tarybos narė Alina Velykienė.
„Papurtykite piniginę“, - jai antrino kolega Rolandas Bražinskas.
„Kompiuteris yra kanceliarinė priemonė kaip ir pieštukas“, - mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė nesuprato, kodėl draudžiama už mokesčių mokėtojų pinigus nuomotis kompiuterinę techniką.
Miesto tarybos nariai kartą per ketvirtį turės pateikti sąskaitas-faktūras ar vardinius čekius, įrodančius, jog miesto biudžeto pinigus jie išleido tinkamai. Jei politikas sugebės pagrįsti mažesnę nei 700 litų sumą, likusius pinigus jam teks grąžinti, nes išmokos į specialią sąskaitą bus pervedamos avansu.
Miesto tarybos narys Naglis Puteikis išmokas siūlė sumažinti perpus – iki 350 litų. Tačiau tokį jo siūlymą palaikė tik du politikai.
„Jie pakėlė rankas iš mandagumo“, - konstatavo Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius.
Naujausi komentarai