Kosminės kainos pykdo Jūros šventės mugės prekeivius Pereiti į pagrindinį turinį

Kosminės kainos pykdo Jūros šventės mugės prekeivius

2013-07-23 11:59

Kai kurie tautodailininkai šiemet nusiteikę boikotuoti Jūros šventės mugę, nes esą prekybos vietų kainos yra kosminės – tokių nėra nė vieno miesto rengiamame kermošiuje.

Kosminės kainos pykdo Jūros šventės mugės prekeivius
Kosminės kainos pykdo Jūros šventės mugės prekeivius / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Kai kurie tautodailininkai šiemet nusiteikę boikotuoti Jūros šventės mugę, nes esą prekybos vietų kainos yra kosminės – tokių nėra nė vieno miesto rengiamame kermošiuje. Tačiau Jūros šventės organizatoriai nė neketina inicijuoti kainų mažinimo, nes visos prekybos vietos ir taip išgraibstomos.

Galioja trečius metus

"Klaipėda pati atstumia tautodailininkus. Kaip galima važiuoti prekiauti į mugę, kur prekybos vieta kainuoja beveik 1 000 litų? Juk dar reikia ir už benziną atvykimui mokėti, ir tris dienas kažkaip Klaipėdoje pragyventi. Tikrai neįmanoma tiek suprekiauti, kad dalyvavimas Jūros šventės mugėje neatneštų nuostolių“, – piktinosi keramikai iš Panevėžio.

Prekybos vietų Jūros šventės mugėje įkainius dar 2011 metais yra patvirtinusi miesto taryba. Vieno kvadratinio metro ploto, atsižvelgiant į vietos mugėje patrauklumą, kaina trims dienoms siekia nuo 61 iki 122 litų. Prekybos vietų plotas yra arba 3, arba 6 kvadratiniai metrai, todėl jų kainos yra nuo 183 iki 732 litų.

Pigiausios yra vietos mugės pakraščiuose, o brangiausios – patraukliausios, esančios prie abipus Biržos ir Pilies tiltų.

Susimokėję už prekybos vietą, prekybininkai dar papildomai turi mokėti už elektrą, patys ieškoti, kur nusiprausti, naudotis bendrais biotualetais.
 

Patraukliausios – brangiausios
„Prekybininkai kasmet piktinasi dėl prekybos vietų ir kainų. Ir tegul piktinasi, nes įkainius mažinti būtų nelogiška. Kaip galima mažinti kainas, jei visos vietos būna išperkamos. Šiemet jau per pirmą dieną buvo išgraibstytos pačios brangiausios vietos“, – teigė viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“, organizuojančios Jūros šventę, direktorius Romandas Žiubrys.

Šiuo metu dar yra keliasdešimt laisvų vietų mugėje, tačiau pašnekovas neabejojo, kad jų iki kermošiaus pradžios nebeliks.

„Esu įsitikinęs, kad ir paskutinę dieną atsiras prekeivių, norinčių prekiauti mugėje, tačiau vargu ar jiems turėsime ką pasiūlyti“, – sakė R.Žiubrys.
Prekybos vieta Jūros šventės mugėje kainuoja kone brangiausiai visoje Lietuvoje. Pavyzdžiui, Palangoje per vasaros sezono atidarymą už prekybos vietą kermošiuje „Palangos Juzė“ reikia mokėti 200 litų. Tai – kaina trims dienoms.

Vilniuje vykstančioje Kaziuko mugėje prekybos vietos kaina trims dienoms svyruoja nuo 73 iki 440 litų.
Surinks 0,5 mln. litų
„Mažinti prekybos vietų kainų Jūros šventės mugėje nėra prasmės. Pirmiausia todėl, kad visos jos išperkamos. Antra, iš surenkamų pinigų ir organizuojama Jūros šventė, kurios visi renginiai yra nemokami, tad kažkas tai turi kompensuoti. Be to, labai abejoju, ar pigiau sumokėję už prekybos vietą prekeiviai sumažintų savo produkcijos kainas, juk jie yra gudrūs ir nori pakankamai užsidirbti“, – samprotavo R.Žiubrys.

Šiemet prekybos vietų skaičius Jūros šventės mugėje padidintas nuo 567 iki 685. Todėl iš prekybininkų tikimasi surinkti 520 tūkst. litų rinkliavų, kai pernai šis skaičius siekė 439 tūkst. litų.
„Tiesiog patobulinome mugės schemą, todėl ir pavyko padidinti vietų skaičių. Joms įrengti išnaudojome ir tas erdves, kurias seniau okupuodavo nelegalūs prekeiviai, palikome tik erdvės praėjimams“, – aiškino R.Žiubrys.

Paklaustas, gal kitais metais kainos bus peržiūrėtos, „Klaipėdos švenčių“ direktorius juokavo: „Didinti gal ir nedidinsime, tegul išlieka tokios pačios“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra