Pereiti į pagrindinį turinį

Kultūros fabrike – naujos nuomos kainos

2015-12-01 09:56

Kai kurie Kultūros fabriko rezidentai už galimybę vykdyti savo veiklą jau kitąmet mokės mažiau. Šis sprendimas kiek daugiau patuštins miesto kišenę, tačiau tikimasi, kad tai padės geriau siekti iškeltų tikslų.

Kultūros fabriko scenos rezidentai kitais metais už patalpų nuomą mokės mažiau.
Kultūros fabriko scenos rezidentai kitais metais už patalpų nuomą mokės mažiau. / Vytauto Petriko nuotr.

Kai kurie Kultūros fabriko rezidentai už galimybę vykdyti savo veiklą jau kitąmet mokės mažiau. Šis sprendimas kiek daugiau patuštins miesto kišenę, tačiau tikimasi, kad tai padės geriau siekti iškeltų tikslų.

Suskirstė į grupes

Klaipėdos miesto taryba pritarė planams, kurie turėtų padėti gerinti Kultūros fabriko veiklą.

Nuspręsta kiek sumažinti rezidentams taikomas patalpų nuomos kainas. Čia veiklą vykdantieji jau nuo kitų metų bus suskirstyti į tris grupes. Patalpų kaina bus nustatoma pagal tai, kokiai grupei rezidentas priklausys.

Šiuo metu visi Kultūros fabriko rezidentai už nuomojamas patalpas moka vienodai – per mėnesį už vieną kv. metrą 5,21 euro be PVM.

Politikai pritarė siūlymui, kad mažiausiai už nuomojamas patalpas atseikėtų scenos rezidentai – aktoriai, šokėjai, režisieriai, šiuolaikinių menų profesionalai ir atstovai. Jiems nustatytas mokestis sieks 4 eurus.

Antrąją grupę sudarys įmonės, kurios Lietuvoje priskiriamos kūrybinėms ir kultūrinėms industrijoms, išskyrus programinės įrangos, kompiuterinių paslaugų ir informacinių technologijų srities. Pagal siūlomą tvarką jiems mokestis nesikeis ir sieks 5,21 euro.

Daugiausia mokės informacinių technologijų ir programinės įrangos kūrimo paslaugas teikiančios verslo įmonės ir fiziniai asmenys, kitos organizacijos, teikiantieji kūrybines paslaugas verslui arba organizuojantieji komercinius kultūros renginius.

Reikės daugiau pinigų

Uostamiesčio politikams pritarus naujai kainų politikai, kitąmet miestui teks skirti didesnę dotaciją Kultūros fabrikui. Atseikėti teks 87 tūkst. eurų. Jeigu politikai būtų nusprendę likti prie dabartinės tvarkos, dotacija būtų siekusi 60 tūkst. eurų.

Šiemet miestas inkubatoriui skyrė 34 tūkst. eurų. Kitais metais tikimasi ne tik padidinti rezidentų gretas, bet ir surengti daugiau atvirų renginių nei šiemet.

Taip pat planuojama, kad per 2016-uosius įstaigos pajamos iš inkubavimo ir kitų Kultūros fabrike suteiktų paslaugų išaugs mažiausiai 30 proc. Bus suformuota ir kūrybinio inkubatoriaus Patarėjų taryba, kurią sudarys verslininkai ir mentoriai.

Fabrikas – verslui?

Šiųmetei įstaigos veiklai kai kurie politikai turėjo priekaištų. Tarybos narė Nina Puteikienė pastebėjo, kad kol kas inkubatorius veikia daugiau kaip biurų nuomotojas, o ne kaip erdvė, kurioje gimsta meno kūriniai.

Todėl esą reikėtų peržiūrėti inkubatoriaus veiklos organizavimą, skatinti bendradarbiavimą su kitais fondais, būtina sukurti ir rinkodaros planą.

Tarybos narys Simonas Gentvilas pastebėjo, kad Kultūros fabrikas – vienintelis įrankis, per kurį savivaldybė remia verslą.

"Šiam fabrikui gautos lėšos ne iš Kultūros, o iš Ūkio ministerijos administruojamų lėšų. Nustokime kalbėti apie meną ir kultūrą, nes menui ši koalicija ir taip padvigubins finansavimą savo kadencijos periodu. Šis objektas yra verslo inkubatorius", – konstatavo S.Gentvilas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra