Klaipėdos savivaldybės antikrizinis planas sukėlė susirūpinimą miesto švietimo įstaigų darbuotojams.
Išgirdęs apie pedagogų ir vadovų nuogąstavimus miesto meras Rimantas Taraškevičius pirmadienį juos pakvietė kartu aptarti susidariusią finansinę situaciją ir būdus, kaip sumažinti švietimo įstaigų išlaidas ir sutaupyti miesto biudžeto lėšų.
„Drastiškų sprendimų kol kas nebus. Tačiau jeigu paaiškės, kad mūsų negelbsti net šis parengtas taupymo priemonių planas, kas bus tada? Jau dabar aišku, kad gyvendami sočiau kai kur pasielgėme nepakankamai atsakingai“, - pripažino meras.
Jis įsitikinęs, kad būtina peržiūrėti kai kurių iš 13 miesto neformaliojo ugdymo įstaigų vadovų atlyginimus, kurie šiuo metu siekia ir puspenkto tūkstančio litų.
Vadinamąjį antikrizinį planą rengusių savivaldybės specialistų nuomone, kiekvienam ugdymo klubui ar studijai su 200 tūkst. litų metiniu biudžetu turėti po pilną ar pusę buhalterio etato yra per didelė prabanga.
Todėl siūloma centralizuoti neformaliojo švietimo įstaigų finansinės apskaitos sistemą. Tai padėtų papildomai sutaupyti.
Mokyklų direktoriai paprašė iki kitų mokslo metų pradžios atidėti sprendimą, kuriuo būtų apmokestinti prailgintas grupes lankančių moksleivių tėvai.
„Siūlome šį sprendimą įgyvendinti nuo rugsėjo, kad nereikėtų dabar mažinti darbuotojams krūvio, atleidinėti žmonių. Be to, neaišku, ar tėvai sutiks mokėti. Nereikėtų pamiršti, kad po pamokų iki penktos valandos pasilieka ir socialiai remtinų šeimų vaikai“, - kalbėjo M.Mažvydo pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Dumčius.
Nuo rugsėjo už darželinukų maitinimą tėvams gali tekti per mėnesį mokėti 30-60 litų daugiau. Šios lėšos būtų skirtos darželių virtuvių darbuotojų algoms išmokėti.
Siekiant sutapyti daugiau lėšų svarstoma galimybė vasarą uostamiesčio darželius dviems mėnesiams apskritai uždaryti.
Savivaldybės administracija dar laukia švietimo įstaigų pasiūlymų, kuriais remiantis vadinamasis antikrizinis planas dar būtų tobulinamas.
Naujausi komentarai