Pereiti į pagrindinį turinį

Maištas dėl trumpesnių mokinių atostogų

2017-03-16 12:18

Tūkstančiai klaipėdiečių, tarp jų – ir švietimo darbuotojai, stojo piestu prieš Vyriausybės užmojį ilginti mokslo metus. Besipriešinančiųjų šiam sumanymui sukurtą peticiją jau pasirašė beveik 31 tūkst. šalies gyventojų.

Maištas dėl trumpesnių mokinių atostogų
Maištas dėl trumpesnių mokinių atostogų / Shutterstock nuotr.

Daugybės atgarsių sulaukusi žinia, jog nuo artėjančio rudens gali trumpėti mokinių atostogos, papiktino ir vaikus, ir tėvus. Šie nesutinka, kad jų atžalos mokytųsi pusę birželio.

"Prieštaraujame, kad mokslo metai baigtųsi ne gegužės pabaigoje, o užimtų dar vieną mėnesį. Vargu ar vaikams būtų naudinga aukojant atostogas trintis mokykloje. Juk birželį prasideda įdomiausios stovyklos ir kitos veiklos, kuriose visi mielai dalyvauja, tačiau to daryti negalės, nes reikės esą mokytis. Tiksliau, imituoti mokslą", – samprotavo tėvai.

Išplatintoje elektroninėje peticijoje teigiama, kad patvirtinus naujoves mokiniai pradėtų masiškai bėgti iš pamokų. Esą krūvis – ir taip didelis, todėl vaikai privalo poilsiauti visą vasarą.

Vieno klaipėdiečio manymu, permainas švietimo sistemoje reikia pradėti nuo rimtų problemų sprendimo, nes įtampos mokykloje ir taip netrūksta.

Tam pritaria ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja, Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkė Laima Juknienė.

"Geresnių rezultatų tikrai nepasieksime. Mūsų mokyklos nepritaikytos veikti vasarą, nes yra atgręžtos į rytinę pusę ir jau gegužę jose būna 30–35 laipsnių šilumos temperatūra. Tikrąja to žodžio prasme galima iškristi, todėl pamokos turėtų vykti ne mokykloje", – įsitikinusi pašnekovė.

Mūsų mokyklos nepritaikytos veikti vasarą.

Jos žodžiais, vyresnių mokinių lankomumas vasarą tampa gerokai prastesnis, todėl beprasmiška tikėtis, kad vaikai stropiai sėdės mokykloje.

"Šešiolikmečiai praktiškai nuo gegužės 25 d. pradeda dirbti. Vadinasi, bus tuščios klasės ir kažkas turės juos gaudyti, o laukto rezultato – nebus", – nukirto L.Juknienė.

Peticija jau spėjo surinkti apie 30,772 tūkst. gyventojų balsų. Nepritariantieji naujovėms tikisi, kad dėmesį į tai atkreips Seimas, Švietimo ir mokslo ministerija.

Norą ilginti mokslo metus Vyriausybė grindžia Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijomis. Esą Lietuvoje vaikai turi vienus trumpiausių mokslo metų Europoje ir daugiausia atostogų.

Ilgesni mokslo metai turėtų pagerinti mokinių pasiekimus, išplatintame pranešime teigia švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Mokslo metus numatoma ilginti 10–15 dienų. Šiuo metu vyksta konsultacijos su švietimo bendruomene, kokios pagalbos mokykloms reikėtų, kad pridėjus mokymosi dienų ugdymas vyktų efektyviai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų