Visas maisto rūšiavimo ciklas vyks vienoje patalpoje. Iš pradžių atliekas atgabenusios šiukšliavežės jas išvers į rezervuarą – priėmimo bunkerį.
Iš iškrovimo zonos atliekos mechaniniu transporteriu pateks į maišelių plėšimo įrenginį, galintį apdoroti iki 5 tonų atliekų per valandą.
„Klaipėdos mieste ir Neringoje maistines atliekas gyventojai turės rūšiuoti į plastikinius maišelius, kuriuos užrišę išmesime į kieme esančius konteinerius rudu dangčiu. Būtent tuos maišelius išdraskys maišelių plėšimo įrenginys“, – aiškino Alma Balevičienė, KRATC projektų vadovė.
Išpakuotos maistinės atliekos judės į rankinio rūšiavimo patalpą, kur darbuotojai iš konvejeriu judančio srauto išrinks perdirbimui netinkamas priemaišas. Mat, kaip rodo kolegų patirtis, dėl rūšiavimo klaidų į maistines atliekas išmetama iki 20 proc. priemaišų, kurios netinkamos biologiškai skaidžių atliekų perdirbimui.
Nuo priemaišų atskirta masė dar kartą bus perrūšiuojama depakeryje.
Šis organinės dalies ir pakuotės (plastikinių maišelių) atskyrimo įrenginys paruoš perdirbimui tinkamą masę pagal nustatytus parametrus. O skysta biomasė cisternomis bus išgabenama į perdirbimo įmones.
„Jokių pūdymo ar perdirbimo procesų savo įrenginiuose neatliksime. Visą maistinių atliekų biomasę perduosime perdirbėjams. Lietuvoje yra bent keletas įmonių, iš įvairių biologiškai skaidžių atliekų gaminančių dujas ir kompostą“, – sakė KRATC projektų vadovė.
Išbandžius Dumpiuose sumontuotą maisto rūšiavimo įrangą prasidės ir šių atliekų surinkimas iš Klaipėdos ir Neringos gyventojų.
Jiems rūšiavimo infrastruktūra taip pat sukurta. Klaipėdos daugiabučių kiemuose pastatyti kolektyviniai konteineriai rudais dangčiais, individualių namų gyventojams dalinami 2 talpų rūšiavimo komplektai: virtuvinis kibirėlis ir 60 litrų talpos lauko konteineris. O Neringoje kurorto gyventojai ir svečiai maisto atliekas galės rūšiuoti į viešose erdvėse pastatytus antžeminius konteinerius.
Tačiau minėtose savivaldybėse maisto atliekų kol kas rūšiuoti nereikia – tiksli šių atliekų surinkimo pradžia bus paskelbta 2024 m. sausio mėnesį.
Jei turite klausimų, kreipkitės į KRATC telefonu 8 800 13 344, e. paštu [email protected].
Maisto rūšiavimo priemonių įsigijimas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo ir Klaipėdos miesto savivaldybės lėšomis vykdant projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Klaipėdos miesto, Skuodo ir Kretingos rajonų bei Neringos savivaldybėse“.
Surinktos maisto atliekos bus apdorotos maisto atliekų apdorojimo įrenginiuose, kurių įrengimą finansuoja Europos Sąjungos Sanglaudos fondas ir KRATC, vykdant projektą „Maisto atliekų apdorojimo infrastruktūros sukūrimas Klaipėdos RATC“.
Naujausi komentarai