11 val. toje turgavietės vietoje, kur dažniausiai savo gėles parduoda sodininkai ir gėlininkai, ant iš prekystalių padarytos pakylos ėmė griežti visas būrys atlikėjų. Daugeliui į turgų užsukusių žmonių netikėtumu tapo ir baltais marškinėliais vilkinčių garbių damų šokis. Minioje pradėjusios plastiškai judėti moterys sukėlė kai kuriems turgaus lankytojams nuostabą. Greitai visiems tapo aišku, kad muzikantai ir šokėjos yra vieno renginio dalyviai.
Daugiau nei valandą minia klaipėdiečių ir miesto svečių stebėjo gyvos muzikos ir šokio performansą, pavadintą „Čia ir dabar“. Šiame vyksme dalyvavo 10 violončelininkų ir apie 40 šokėjų.
Žmonės tiesė rankas su telefonais į atlikėjų pusę, filmavo, fotografavo, į ragelį aiškino savo artimiesiems, kokį neįtikėtiną reginį išvydo atėję apsipirkti. Kai kurie prekeiviai droviai šypsojosi patekę į kadrą, kiti bandė atkartoti plastiškus šokio judesius, kažkas rodė pirštu pažinęs tarp šokėjų garsią Klaipėdos dramos teatro aktorę Vytauto Paukštės žmoną Juliją Sakalaitę. Buvo ir tokių, kurie skubėjo prasibrauti pro minią nekreipdami dėmesio į gaivų muzikos ir šokio vyksmą.
Tai buvo penktas Klaipėdos koncertų salės ir Šeiko šokio teatro bendras projektas, šįkart apjungęs miesto senjorų – neprofesionalių Šeiko šokio teatro studijos šokėjų bendruomenę ir Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio dalyvius.
Projektas inicijuotas Mindaugo Bačkaus – vieno intensyviausiai koncertuojančių violončelininkų ir Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovo ir Agnijos Šeiko – teatro meno vadovės, Auksinio scenos kryžiaus ir daugelio kitų scenos menų apdovanojimų laureatės.
Naujausi komentarai