Storu pelėsio sluoksniu padengti šokoladiniai saldainiai. Tokius "skanėstus" garsiam prekės ženklui atstovaujantys prekybininkai siūlė net ir po to, kai gavo pirkėjo skundą. Nesiteikė jie ir grąžinti pinigų už pasenusius saldumynus.
"Išmeskite į šiukšlių dėžę"
Klaipėdiečių šeima, pirmąją savaitės dieną apsilankiusi prekybos centre "Thomas Philipps", nusipirko dailiai atrodančių šokoladinių meškiukų su obuolių ir medaus tyrės įdaru.
Tačiau žmonės nustėro išvydę, kad savo atžalai nupirko ne ką kita, o pilkšvai žaliu pelėsiu pasidengusių skanumynų.
"Suvalgiau kokius du saldainius. Toks pikantiškas skonis, kaip pelėsinio sūrio. Bet dukrai jis nepadarė įspūdžio. Žmona, apžiūrėjusi saldainius per didinamąjį stiklą, pamatė grybų karalystę", – įspūdžiais dalijosi klaipėdietis Edvardas V.
Saldainiai šioje parduotuvėje buvo pardavinėjami su 50 proc. nuolaida.
Anksčiau kainavę po 4,16 lito, dabar jie buvo siūlomi po 2,08 lito už pakuotę.
Pelėsiais apaugusių saldainių prisiragavusi klaipėdiečių šeima grįžo į parduotuvę.
Tačiau čia išgirdo stulbinantį parduotuvės vedėjos atsakymą: "Išmeskite juos į šiukšlių dėžę, visko pasitaiko".
Sugedę, bet valgomi
Klaipėdiečiai tikėjosi, kad prekybininkai bent atsiprašys už į balą išmestus pinigus.
"Manėme, kad bent tuos du litus grąžins ar bent jau pasiūlys kitų saldainių", – tikėjosi pirkėjai.
Pirkėjams lyg ir buvo puse lūpų užsiminta, kad iš prekybos šie saldainiai bus išimti.
Tačiau antradienį šioje parduotuvėje apsilankius "Klaipėdos" žurnalistams supelijusiais saldainiais ir toliau buvo prekiaujama.
Saldumynai su viduje klestinčiu grybu gulėjo prie pagrindinio įėjimo, prie pat kasų.
Vidurdienį šioje parduotuvėje lankėsi daugybė mamų su vaikais.
Lūkuriuodami eilėje prie kasos, mažyliai naršė tarp nukainotų saldumynų pakuočių.
Buvo matyti, kad nupigintų prekių vežimėlyje likusi tik maža dalis įvairių pakuočių su besibaigiančiu realizacijos terminu.
Skundas prekybos nesustabdė
"Klaipėdos" žurnalistams įsigijus supelijusių saldainių ir čia pat pademonstravus pakuotės turinį, pardavėjos tik suklapsėjo blakstienomis.
"O ką aš galiu padaryti? Juk galiojimo laikas dar nesibaigęs, mes nematome, kas pakuotės viduje", – pareiškė darbuotoja.
Priminus, kad čia jau lankėsi šių saldainių nusipirkęs klaipėdietis, parduotuvės darbuotoja pareiškė, jog pirkėjas bendravo su filialo vadove, o ji nieko nežinanti apie nekokybiškas prekes.
Prekybininkė bandė svarstyti, kad šokoladas pabalo dėl terminio pasikeitimo.
"O ką, mes tų saldainių dar turime? Kad jau taip, gerai, išimsime juos iš prekybos", – eidama prekių vežimėlio link kalbėjo moteris.
Kalta karšta vasara
"Thomas Philipps" Klaipėdos filialo vadovė Lina Vespenderė pripažino, kad jai teko išklausyti nepatenkinto pirkėjo skundą.
"Prekyboje, kaip ir gyvenime, visko pasitaiko. Su šiuo pirkėju pirmadienį aš pati bendravau. Tačiau nežinau, kodėl neišėmėme saldainių iš prekybos, gal kas pakvietė tuo momentu, gal pamiršome. Pripažįstu, čia mano kaltė", – tikino parduotuvės vadovė.
Moterį nustebino tai, kad pirkėjas teigė neatgavęs į balą išmestų dviejų litų.
"Tai kad jis neprašė grąžinti. Na taip, gal aš ir turėjau pasiūlyti", – tikino L.Vespenderė.
Tačiau parduotuvės vadovė negalėjo paaiškinti, kodėl pirmadienį gavus skundą ir toliau buvo prekiaujama sugedusiais produktais.
Be to, sugedusius saldainius galėjo pirkti ir be tėvų parduotuvėje apsilankę vaikai.
"Juk pažymėta, kad nukainoti. Jų realizacijos laikas jau baigiasi. Pirkėjai patys turėtų žiūrėti, ką perka", – bandė aiškintis parduotuvės vadovė.
L.Vespenderė spėjo, kad tikriausiai saldumynai sugedo dėl vasarą vyravusių karščių.
Šių saldainių realizacijos laikas turėjo baigtis spalio 31-ąją.
Pardavėjai elgėsi įžūliai
Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja Jūratė Mačiulienė tokį prekybininkų elgesį pavadino įžūliu.
"Aišku, kad prekybininkai pasielgė akiplėšiškai. Gavę skundą, jie šią prekę tuoj pat turėjo išimti iš prekybos. Tai piktybiška veikla", – stebėjosi J.Mačiulienė.
Pastebėjus, jog maisto produktas sugedo, privalu apie tai pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.
"Niekas nežino, kokį laikotarpį buvo prekiaujama sugedusiu produktu. Teks aiškintis, kiek ir kokiose šio prekybos tinklo taškuose dar gali būti šių prekių", – tikino J.Mačiulienė.
Specialistai aiškino, kad ne visuomet įmanoma pastebėti pelėsio grybą, tačiau šiuo atveju plika akimi matomų pelėsių prekybininkai jokiu būdu negalėjo ignoruoti.
"Pelėsis nėra toksinė medžiaga, tačiau alergiškiems žmonės jis gali būti labai pavojingas. O saldainiai juk skirti vaikams", – priminė specialistė.
Saldainiai su kirminais
Tarnybos specialistės tikino, kad "Thomas Philipps" prekybos centre anksčiau nebuvo užfiksuota pažeidimų.
"Nedaug maisto produktų jie ten ir turi, daugiau prekiauja kita produkcija", – svarstė darbuotojos.
Vis dėlto už tokius nusižengimus prekybininkams gresia nuo 150 iki 300 litų, o įmonės vadovui – 500–1000 litų bauda.
"Šiais metais tai tik antras atvejis, kai skundžiamasi šokolado gaminių kokybe. Praėjusią savaitę teko atlikti tyrimą dėl skundo, kad saldainiuose "Meška šiaurėje" esą rasta kirminų. Vykome į vieną prekybos centrą ir tikrinome konditerijos skyrių, tačiau pažeidimų neaptikome", – kalbėjo J.Mačiulienė.
Taip pat veterinarijos specialistams teko tirti skundą dėl saldainių "Raudona aguona" kokybės.
Šiais metais tarnybos specialistai gavo beveik 200 maisto kokybe nepatenkintų pirkėjų skundus.
Iš riešutų sklido kandys
"Daugiausia skundžiamasi mėsos gaminiais, žuvų produktais. Mažiau skundų gauta dėl vaisių ir daržovių kokybės", – aiškino J.Mačiulienė.
Viena klaipėdietė dienraščiui neseniai skundėsi, kad parduotuvėje įsigijo sausainių, kurių skonis buvo kaip indų ploviklio.
Kita gyventoja pasakojo, kad viename prekybos tinkle pirko žemės riešutų. Netrukus namuose iš šių riešutų pasklido kandys.
Pirkinį teko kuo skubiau išmesti.
"Pirma taisyklė pirkėjui – visuomet pasiimti čekį. Pastebėjus nekokybišką prekę, kuo skubiau kreiptis į mūsų tarnybą", – patarė J.Mačiulienė.
Po valgio – priepuolis
Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistės tikino, kad pardavėjai neturi teisės numoti ranka net į nedidelį kiekį sugedusių produktų.
"Neseniai teko aiškintis ypatingą skundą dėl Lietuvoje gamintų avižinių dribsnių. Gyventoja pasiskundė, kad jos vaiką ištiko stiprus alergijos priepuolis, nors ji perka tik be jokių priedų gaminamus sausainius", – prisiminė J.Mačiulienė.
Po tyrimo paaiškėjo, kad gamintojai teisingai ženklino savo sausainius.
Tačiau gamybos linija nebuvo tinkamai dezinfekuota.
"Iš pradžių buvo gaminami sausainiai su riešutais, po jų – be jokių priedų. Užteko tik mažos likusios dalelės, kad vaiką ištiktų alerginė reakcija", – aiškino specialistė.
Šiuo metu jau privalu gaminio pakuotėje nurodyti, ar produkte gali būti riešutų pėdsakų.
Papildyta
Klaipėdos miesto valstybininės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus pareigūnės patikrino skundą dėl „Thomas Philipps“ prekybos centre pirktų saldainių.
„Šios prekės gautos tiesiai iš Vokietijos. Iš viso į Klaipėdą atvežta 20 pakelių šių saldumynų“, – aiškino J.Mačiulienė.
Esą paaiškėjo, kad per kelis mėnesius spėtos parduoti 5 pakuotės.
„Parduotuvės vedėja pripažino, kad į ją kreipėsi pirkėjas su skundu. Tačiau paaiškino, kad tą dieną nedirbo maisto prekių skyriaus pardavėja, todėl prekės nebuvo išimtos iš prekybos“, – situaciją komentavo maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė.
Parduotuvės vadovei surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas.
„Nuobauda turi būti skirta per savaitę. Tuomet ir tiksliau paaiškės kokia bauda bus skirta“, – tikino J.Mačiulienė.
Naujausi komentarai