Klaipėdos pramonininkų asociacijos nariai antradienį susitiko su naujai išrinktais miesto vadovais. Susitikimo metu domėtasi, kokie pokyčiai laukia miesto, kas jau pasikeitė.
Pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, reikia džiaugtis ne tik pokyčiais mieste, bet ir projektais, kurie bus tęsiami. Tarp jų meras įvardijo Pietinį aplinkkelį, baseiną, piliavietės atnaujinimą.
„O ką norėtumėte keisti? Ieškokime kompromisų, renkime diskusijas prieš visus pakeitimus, o ne kalbėkime, kai jau yra pakeista“, – tvirtino meras.
S.Budinas taip pat paminėjo, kad miesto valdžia jau sprendžia ir vietų trūkumo darželiuose problemą, artimiausiu metu turėtų būti priimtas sprendimas dėl Atgimimo aikštės.
Posėdžio metu pristatyta ir integruotos teritorijos atnaujinimo planai. Į 569 hektarų teritoriją numatoma investuoti mažiausiai 20 mln. eurų. Bus atnaujintos ir viešieji pastatai, erdvės, gatvės.
Pramonininkai domėjosi ir naujo tilto statyba, ar paplūdimiams vėl bus siekiama gauti Mėlynąją vėliavą. Kokia yra miesto strategija – kokia Klaipėda matoma ateityje pramonės, kultūros ar turizmo centru.
Klausimų kilo ir dėl miesto biudžeto, kaip pramonininkai gali prie prisidėti, ES lėšų panaudojimo, transporto srautų valdymo, erdvių Smiltynėje, tarp Melnragės ir Girulių, Danės pakrantėje sutvarkymu.
Domėtasi ir senamiesčio ateitimi, koks jis turtėtų būti. Klausta ir dėl galimybės važiuoti į šią teritoriją automobiliais pietų metu.
V.Grubliauskas pabrėžė, kad svarbu ne paplūdimiuose plazdančios vėliavos spalva, o infrastruktūra. Ją stengiamasi sutvarkyti. Meras neabejojo, kad tą padarius Mėlynoji vėliava vėl plevėsuos. Realiausia, kad ji galėtų būti suteikta Smiltynės paplūdimiui. Uostamiesčio vadovas pabrėžė, kad stengiamasi, jog mieste neliktų negražių teritorijų. Tačiau, pasak jo Smiltynės potencialas nėra iki galo išnaudotas.
Meras pabrėžė, kad transporto srautų valdymas yra bendras reikalas. Situacija pagerėtų, įgyvendinus Pietinio aplinkkelio, Baltijos prospekto rekonstrukcijos projektus.
„Miesto plėtra numatoma visais aspektais – trys viename“, – teigė vadovas.
Paklaustas apie senamiestį, V.Grubliauskas atsakė: „O kokį jį norite matyti? Būčiau šalininkas dieną naktį šurmuliuojančio senamiesčio, bet ką tada daryti su gyventojais? Ateityje jis turėtų tapti pėsčiųjų zona. Tačiau, norint, kad senamiestis būtų gyvas, pirmiausia reikia gerinti demografinę padėtų – susigrąžinti gyventojus“.
Naujausi komentarai