Tačiau savivaldybės atstovai patvirtino, kad viskas legalu, jaunuoliai miesto pavedimu atlieka archeologinius tyrimus.
Ankstyvą šeštadienio rytą Skulptūrų parke vaikštinėję klaipėdiečiai apstulbo: kažkokie du jauni vyrai, apsitvėrę stop juosta, kasinėjo senosiose miesto kapinėse.
Miestiečiai sunerimo, ar jų veiksmai legalūs, ar tai nėra nelegalių paminklų statytojai arba visai suįžūlėję juodieji archeologai.
Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška vakar ramino, jog viskas teisėta. Archeologinius tyrimus šioje teritorijoje užsakė miestas, prieš pritaikant Skulptūrų parką dabartiniams klaipėdiečių poreikiams.
Archeologai esą savo darbui renkasi tinkamą orą ir nepaiso savaitgalių.
Parko teritoriją tiek architektai, tiek istorikai vadina itin jautria vieta – čia vienoje erdvėje susipina ne tik skulptūrų ekspozicija, bet ir senųjų miesto kapinių fragmentai.
Todėl techninį projektą rengiančių specialistų užduotis buvo rasti būdą, kaip suderinti skirtingus istorinius sluoksnius, išsaugoti atmintį, tačiau kartu sukurti patrauklią rekreacinę erdvę.
Kapinės čia buvo sunaikintos sovietmečiu, 1977 m. šioje teritorijoje įkurtas Skulptūrų parkas, tačiau išliko ir dalis antkapinių paminklų, tvorelių.
Šioje vietoje yra garsaus klaipėdiečio mecenato Ludvicko Wienerio kapas, kurį architektai tamsiuoju paros metu siūlė apšviesti. Čia yra paminklai nepriklausomos Lietuvos kariams, taip pat žuvusiems artileristams ir prancūzų, belgų bei lenkų kariškiams.
Ateityje skulptūrų ekspozicijos judinti iš savo vietų neketinama, išskyrus kelias, esančias netinkamose vietose, pavyzdžiui, ant aukštos įtampos elektros laidų, kanalizacijos apsauginėje zonoje.
Iš maždaug 4,5 tūkst. teritorijoje esančių medžių šalinti siūloma apie 500, didžioji jų dalis – savaime suaugę želdiniai, užgožiantys vertingus senuosius medžius.
Tvarkant takų tinklą projektą rengiantys specialistai siūlo kuo mažiau keisti takų trasas, kad nekiltų problemų dėl užlaidojimų.
Projektą tikimasi įgyvendinti 2020-aisiais.
Naujausi komentarai