Pirmąkart priešvelykinė Kryžiaus kelio eisena surengta prieš 13 metų, 2010-aisiais, tai tapo miesto tradicija.
Tuomet procesijos priekyje kryžių pasikeisdami nešė mokytojai, studentai, policininkai, medikai, kariai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, skautai, įvairių parapijų bendruomenių atstovai.
Eisena stabtelėdavo keturiolikoje stotelių. Kiekvienoje jų buvo prisimenama Jėzaus kančia – kaip jis, nešdamas kryžių, suklupo, kaip smurtavo kareiviai, kaip prie jo pripuolė motina, kaip jis buvo prikaltas prie kryžiaus ir mirė.
2020 m. prasidėjus pandemijai, Kryžiaus kelio tradicija Klaipėdoje nutrūko ir trejus metus nebuvo rengiama.
Didįjį penktadienį Kristaus kančios apmąstymams skirtą Kryžiaus kelią atkartosime eidami Klaipėdos miesto gatvėmis.
Šiais metais ji vėl bus atgaivinta Didįjį penktadienį.
„Tikintiesiems Didžioji Velykų savaitė, prasidėjusi Verbų sekmadieniu, yra labai svarbi. O Didysis penktadienis, kai išgyvenama Jėzaus Kristaus pasiaukojimo prasmė ir Dievo mirtis dėl žmogaus iš meilės per savo kančią, yra ypatingas. Didįjį penktadienį Kristaus kančios apmąstymams skirtą Kryžiaus kelią atkartosime eidami Klaipėdos miesto gatvėmis“, – kalbėjo Marijos Taikos Karalienės parapijos klebonas Mindaugas Šlaustas.
Procesija prasidės penktadienį, balandžio 7 d., 15 val. nuo Kristaus Karaliaus bažnyčios Bokštų gatvėje ir judės Marijos Taikos Karalienės bažnyčios link.
Ši tradicija, anot klebono M. Šlausto, suvienija tikinčiųjų bendruomenę Didžiąją Velykų savaitę.
„Liturgijos kulminacija bus Velyknaktis, kai pašventinta ugnis – Kristaus prisikėlimo simbolis – velykinė žvakė bus įnešta į tamsią bažnyčią ir žmonės užsidegs savo žvakeles. Tai prasmingas momentas tikintiesiems, nes jei nebūtų Prisikėlimo, anot apaštalo Pauliaus, tuščias būtų mūsų tikėjimas“, – kalbėjo M. Šlaustas.
Naujausi komentarai