Kai kurie uostamiesčio vairuotojai nežada atsisakyti senų įpročių ir nesivaržydami stato savo automobilius neįgaliesiems skirtose vietose.
Policija reaguoja vangiai
„Štai dabar žiūriu pro langą ir matau, kad vienintelė vieta, skirta neįgaliesiems, prie mūsų būstinės yra užstatyta“, – apgailestavo Lietuvos neįgaliųjų draugijos Klaipėdos skyriaus pirmininko pavaduotoja Kristina Ivanova.
Lietuvos žmonių su negalia sąjungos prezidento patarėjas Edmundas Jakubauskas mano, jog su tokia problema susiduriama dėl to, kad pareigūnai per mažai dėmesio skiria nepaklusniems vairuotojams.
"Policija kontroliuoja labai retai. Patikrinimo bangos ateina, kai mes paprašome jų aktyviau prižiūrėti", – konstatavo E.Jakubauskas.
Pašnekovas taip pat pridūrėne sykį matęs, kaip policija ramiai pravažiuoja pro neįgaliųjų vietose stovinčius didelius juodus visureigius.
Pasak Klaipėdos VPK Viešosios policijos Patrulių rinktinės vado Igorio Lapinšio, pareigūnai periodiškai taiko prevencines priemones tokiems vairuotojams tramdyti, be to, patruliai reaguoja į kasdienius pranešimus.
Vairuotojai, pažeidę taisykles, yra baudžiami administracine bauda nuo 50 iki 100 litų. Kiek šiemet jų nubausta, Patrulių rinktinės vadas nežinojo: „Atskiros statistikos nevedame.“
Sveikieji tampa neįgaliaisiais
Kai kurie sveiki vairuotojai įsigudrino prie savo automobilio prisiklijuoti neįgaliojo ženklą.
„Klijuoti neįgaliojo ženklą ant sveiko žmogaus automobilio – tai žaidimas su likimu“, – įspėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių ir integracijos departamento vedėja Eglė Čaplikienė. Pasak moters, pareigūnas ar aikštelės prižiūrėtojas, pamatęs automobilį su tokiu ženklu, turi teisę patikrinti, ar žmogus tikrai turi neįgaliojo pažymėjimą.
Neįgalusis privalo turėti lipduką ir pažymėjimą, nes jie vienas be kito negalioja. Pasitaiko atvejų, kai patys neįgalieji vengia klijuoti lipduką, tada vairuotojas taip pat gali būti baudžiamas.
Turės specialias korteles
Nuo 2010 metų sausio 1 dienos įsigalios nauja tvarka – neįgalieji turės specialias automobilių statymo korteles, kurios galios visose ES šalyse. Dabartiniai neįgaliojo pažymėjimai pripažįstami tik mūsų šalyje.
Kortelėje bus asmens duomenys, nuotrauka.
Tačiau pasak E.Čaplikienės, žmonėms kortelė yra reikalinga tik keliaujant į užsienį, Lietuvoje ir toliau galios neįgaliojo ženklas.
Specialios neįgaliojo automobilio statymo kortelės jau įsigaliojo kaimyninėse Latvijoje ir Lenkijoje.
Šiuo metu Lietuvoje yra apie 250 tūkst. neįgaliųjų, iš jų 120 tūkst. patys vairuoja automobilį.
Naujausi komentarai