Trečiadienį oficialiai darbą pradėjo operatyvaus reagavimo tarpžinybinė grupė, sudaryta iš miesto valdžios, taršą mieste kontroliuojančių institucijų, įmonių – potencialių teršėjų – ir bendruomenių atstovų.
"Labai daug žmonių, daug emocijų, tas iš tikrųjų dorai prie esmės – momentinių situacijų valdymo modelio kūrimo – net ir nepriėjome. Visi išdėstė savo įžvalgas, nuoskaudas, pastebėjimus, todėl tai padaryti buvo sunkoka. Be to, visos kontroliuojančios institucijos papasakojo, ką daro šiuo momentu", – komentavo Klaipėdos miesto vicemeras Artūras Šulcas.
Atkreiptas dėmesys, kad pokyčių prašosi šiandien galiojantys teisės aktai, kurie yra gana palankūs teršėjams.
"Mūsų prašymas būtų pateikti siūlymus, kaip reikėtų tą teisinę bazę tobulinti. Tada komisijos vardu galėtume kreiptis į Vyriausybę", – teigė A.Šulcas.
Maža to, visos po padidinamuoju stiklu atsidūrusios įmonės bus kviečiamos internetu tiesiogiai skelbti savo taršos duomenis.
"Reikia džiaugtis, nes turime Vyriausybės dėmesį ir jaučiame norą spręsti situaciją. Tikrai tikiu, kad Klaipėdos žmonės yra nusipelnę gyventi sveikoje aplinkoje, ir mes suvaldysime situaciją. Tai – laikini dalykai", – optimistiškai užbaigė vicemeras.
Klaipėdiečiai dėl jaučiamų nemalonių kvapų taip pat raginami atlikti apklausą. Tikimasi, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų sukurto klausimyno atsakymai padės identifikuoti kvapų sklidimo kryptį, šaltinius ir priežastis.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Šlepetienė tvirtino, kad apklausa bus vykdoma tiek, kiek reikės. Tiksliau tol, kol bus ieškomas smarvės kaltininkas.
Vedėjos žodžiais, duomenis specialistai peržiūrės kiekvieną dieną ir analizuos kas savaitę.
Tiesa, panašu, kad gyventojų susidomėjimas apklausa, bent jau kol kas, nėra didelis.
"Dar neturime duomenų, kad kažkas užpildė", – trečiadienį sakė A.Šlepetienė.
Skundais dėl kvapų užversti specialistai nusitaikė į tarša įtariamas įmones. Tyrimui oro mėginiai paimti iš bendrovių "Branda LT", "Grigeo Klaipėda", "Klaipėdos vanduo" bei Dumpių sąvartyno teritorijų.
"Lauksime modeliavimo rezultatų. Tada žiūrėsime, kas pasikeitė nuo to, ką mes buvome padarę 2014 ir 2017 m. Analizuosime ir priimsime sprendimus", – apibendrino pašnekovė.
Naujausi komentarai