Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiesčio bibliotekose – nauji planai

2025-01-17 13:59

Naujiems metams prasidėjus, iškeliami ir nauji tikslai. Klaipėdos bibliotekos šiais metais taip pat nusprendė išsikelti naujų iššūkių. Šiemet planuojami ne tik reikšmingi renginiai, klaipėdiečių laukia naujovės.

Iššūkis: pagrindinės uostamiesčio bibliotekos šiems metams išsikėlė nemažai reikšmingų tikslų.
Iššūkis: pagrindinės uostamiesčio bibliotekos šiems metams išsikėlė nemažai reikšmingų tikslų. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Ketinimų – daug

Klaipėdos savivaldybės I. Kanto biblioteka šiais metais planuoja atnaujinti infrastruktūrą, ypatingas dėmesys bus skirtas centriniam bibliotekos padaliniui, esančiam Turgaus gatvėje. Bus atnaujintas fasadas ir vidaus patalpos.

Pasak miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos direktorės Renatos Rudienės, pirmą kartą bibliotekos komanda su edukacija „I. Kanto matas“ ir J. Sučylaitės knygos „Imanuelio kelias“ pristatymu vyks į šių metų tarptautinę Vilniaus knygų mugę.

Norime gebėti lankytojams padėti susipažinti su naujais dirbtinio intelekto įrankiais, socialinių tinklų naujovėmis, jų grėsmėmis.

Šie metai ypatingi ir Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekai, spalio mėnesį bus minimas jos įsteigimo 75-metis.

I. Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė Laura Šimkevičė atviravo, kad labiausiai laukiama rudens festivalio „Inkultūracija“.

Laura Šimkevičė. Vytauto Liaudanskio nuotr.

„Programa buvo paruošta dar praėjusiais metais, dabar deriname dalyvių atvykimą. Tikimės, kad klaipėdiečiai pajaus baroko įkvėptos kultūros galią. Šie metai Lietuvoje paskelbti Baroko literatūros metais“, – pasakojo L. Šimkevičė.

Lietuvos bibliotekininkų draugija taip pat planuoja organizuoti tarptautinį Baltijos šalių bibliotekų forumą Lietuvoje. Jis bus skirtas skaitymo skatinimo temai.

Iššūkiai – sudėtingi

I. Simonaitytės viešosios bibliotekos pagrindinis metų tikslas – gerinti teikiamas paslaugas ir skaitytojų patirtį bibliotekoje. Planuojama atnaujinti savitarnos paslaugų sistemą, įsigyti naujų savitarnos įrenginių knygų skolinimuisi ir grąžinimui, knygomatų.

Pasak L. Šimkevičės, bibliotekininkai, kaip informacijos specialistai, turės susitelkti į iššūkius, kuriuos lemia pokyčiai technologijų ir socialinių tinklų, medijų ir informacinio raštingumo srityse.

„Stiprinsime kompetencijas, kad galėtume organizuoti mokymus gyventojams, teikti individualias konsultacijas. Norime gebėti lankytojams padėti susipažinti su naujais dirbtinio intelekto įrankiais, socialinių tinklų naujovėmis, jų grėsmėmis“, – kalbėjo I. Simonaitytės bibliotekos vadovė.

L. Šimkevičė neslėpė, kad sudėtingiausias iškeltas tikslas – pritraukti jaunimą, jį sudominti ir skatinti skaityti.

Šiemet planuojama organizuoti jaunimo muges, jiems skirtus renginius, knygos pristatymo konkursą.

Naujovės stebins klaipėdiečius

Kaip teigė R. Rudienė, I. Kanto biblioteka gavo papildomą finansavimą ne vienam projektui, todėl numatomi darbingi metai.

„Vienas didžiausių mūsų iššūkių – skaitmeninis projektas „VR’Kantu: Klaipėdos istorija kitu kampu“, – sakė R. Rudienė.

Naudojant pažangias virtualios realybės technologijas planuojama sukurti virtualią realybę, kalbančią apie istoriją, pasaulinio masto filosofo I. Kanto protėvių ryšius su Klaipėda, miesto architektūrą.

Bet iki to dar reikės įveikti daug užduočių kartu su istorikais, turizmo gidais, informacinių technologijų specialistais.

Pavasarį Nacionalinės bibliotekų savaitės metu pirmą kartą bus organizuotas renginių ciklas „Skaitanti Klaipėda“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra