Šilti orai sparčiai pildo miesto biudžetą. Pirmaisiais mėnesiais rinkliavos už mašinų stovėjimą pliažų prieigose surinkta daugiau nei pernai tuo pačiu metu.
Birželį atakavo aikšteles
Mokestis už mašinų stovėjimą vadinamojoje žaliojoje zonoje pradėtas rinkti nuo gegužės 1 dienos. Šį mėnesį jo jau surinkta per 34 tūkst. litų.
Viešosios įstaigos "Klaipėdos keleivinis transportas" direktorius Gintaras Neniškis pabrėžė, kad mokesčio surinkimas labai priklauso nuo vyraujančių orų.
"Gegužę pinigų surinkta 25 proc. daugiau nei pernai tą patį mėnesį", – teigė G.Neniškis.
Kur kas sėkmingesnis buvo birželis. Rinkliavos pirmąjį vasaros mėnesį susirinkta per 76 tūkst. litų – 40 proc. daugiau nei tą patį praėjusių metų mėnesį.
"Pernai birželis buvo vėsus. Šiemet orai lepino. Todėl ir už automobilių stovėjimą surinkta kur kas daugiau", – pabrėžė direktorius.
Nors orai birželį buvo puikūs, tačiau dar nebuvo tokios dienos, kad paplūdimių prieigose esančios aikštelės būtų visiškai užpildytos.
"Paprastai karštomis dienomis pirmiausiai užsipildo Antrosios Melnragės aikštelė. Jau vidurdienį gali nerasti vietos. Tada – Girulių, o dar po pusvalandžio – vadinamieji Giruliai 2. Birželį buvo diena, kai šios aikštelės užsipildė. Vadinamojo neįgaliųjų paplūdimio aikštelėje buvo likę keliasdešimt vietų", – tvirtino vadovas.
Dažniau mokėjo ir telefonu
Šį sezoną pirmą kartą vadinamojoje žaliojoje zonoje buvo galima atsiskaityti ir mobiliuoju telefonu.
"Gegužę ir birželį, kai čia buvo pradėta rinkti rinkliava, atsiskaitymas už mašinų stovėjimą SMS žinutėmis išaugo apie 70 proc.", – pasakojo vadovas.
Vairuotojai šį sezoną galėjo įsigyti ir mėnesinius abonementus. Turint juos, mašinas galima statyti visoje žaliojoje zonoje, nepriklausomai nuo to, kiek laiko stovi.
Gegužei tokių 50 litų kainuojančių leidimų buvo nupirkta 8, birželiui – 12. Dažniau juos įsigijo įmonės, kurios užsiima prekyba pajūrio teritorijoje.
Anot G.Neniškio, tokius leidimus įsigijo ir keli fiziniai asmenys. Juos įsigyti verta, jei dažnai važiuoja į paplūdimį automobiliu.
"Jei mašiną paliktum paplūdimio aikštelėje visą dieną, tai 50 litų išleistum per savaitę, o čia leidimu gali naudotis mėnesį", – argumentavo direktorius.
Atsirado daugiau tvarkos
G.Neniškio teigimu, vairuotojai priprato ir prie kitos šių metų naujovės – visų gatvių apmokestinimo. Iš pradžių buvo sumaišties tarp gyventojų, bet viskas nusistovėjo.
"Žmonės įprato. Gatvėse rinkliavą jau moka tvarkingai", – tvirtino vadovas.
Tačiau G.Neniškis pabrėžė, jog pinigai svarbus, bet ne pagrindinis dalykas. Svarbiausia, kad atsirado daugiau tvarkos.
"Galime palyginti miesto ir rajono paplūdimių prieigas važiuojant Karklės link. Klaipėdos aikštelėse mašinos sustatytos tvarkingai, pagal nubraižytas linijas. Nepaliekamos per dvi tris vietas. Vairuotojai žino, kad yra kontrolė", – pasakojo G.Neniškis.
Kontrolieriai didžiausią dėmesį dabar skiria pažeidėjams, kurie piktybiškai stengiasi nemokėti rinkliavos ir mašinas stato miško keliukuose.
"Tendencijos tikrai džiugina. Įtakos turi ir tai, kad dabar už stovėjimą reikia mokėti visoje Pirmojoje Melnragėje. Anksčiau žmonės, bandydami išvengti mokesčio, lįsdavo į gatveles, kiemus. Dabar taip elgtis nebėra prasmės ", – tvirtino vadovas.
Faktai ir skaičiai
Rinkliava už automobilių stovėjimą žaliojoje – pajūrio zonoje renkama nuo gegužės 1-osios iki rugsėjo 15 dienos.
Mokestis renkamas kasdien nuo 8 iki 20 val.
Valanda kainuoja litą.
Žaliosios zonos gyventojai kaip ir kitose zonose gali įsigyti lengvatinius metinius leidimus. Pirmam automobiliui jis kainuoja 5, antram – 100 litų.
Nuo šio sezono vairuotojai gali įsigyti ir mėnesinius abonentus, kurie kainuoja 50 litų.
Pernai gegužę rinkliavos už mašinų stovėjimą pajūryje buvo surinkta per 22 tūkst. litų, birželį – beveik 40 tūkst. litų.
Šilti orai sparčiai pildo miesto biudžetą. Pirmaisiais mėnesiais rinkliavos už mašinų stovėjimą pliažų prieigose surinkta daugiau nei pernai tuo pačiu metu.
Naujausi komentarai