Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiesčio valdininkai ir politikai vengia moksleivių iš rajono

2013-07-09 19:28
Uostamiesčio valdininkai ir politikai vengia moksleivių iš rajono
Uostamiesčio valdininkai ir politikai vengia moksleivių iš rajono / Vytauto Petriko nuotr.

Uostamiesčio politikai ir valdininkai, kurie nelinkę į Klaipėdos mokyklas įleisti moksleivių iš rajono, galėjo pažeisti teisės aktus ir vaikus diskriminuoti.

Turi konkuruoti

Tai siekia išsiaiškinti Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš. Ji Klaipėdos apygardos administraciniam teismui pateikė prašymą ištirti, ar Klaipėdos miesto tarybos sprendimas dėl moksleivių priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas yra teisėtas. Prašymą teismas priėmė.

Sprendimo projektą – priėmimo į uostamiesčio bendrojo lavinimo mokyklas tvarką parengė speciali darbo grupė, o dokumentą patvirtino politikai.

Jame numatyta, kad pirmenybė patekti į Klaipėdos mokyklas teikiama uostamiestyje gyvenantiems vaikams, o iš kitų savivaldybių moksleiviai gali būti priimami tik tuomet, jei ugdymo įstaigose yra laisvų vietų.

„Tačiau teisės aktuose numatyta kitaip. Juose teigiama, kad pirmenybė patekti į mokyklą teikiama tiems vaikams, kurie joje jau mokėsi, pavyzdžiui, pagal pradinio ugdymo programą. Pirmumo teise gali pasinaudoti ir tie vaikai, kurie gyvena tos mokyklos aptarnaujamoje teritorijoje. Visi kiti moksleiviai turi konkuruoti arba pagal prašymų pateikimo datą, arba pagal pasiekimų rezultatus. Ir nesvarbu, ar vaikas yra klaipėdietis, ar gargždiškis“, – aiškino D.Kerekeš.

Ginčas truks metus

Jos teigimu, analogišką tvarką, kaip ir Klaipėdos miesto taryba, buvo patvirtinę ir Šiaulių politikai. Jų sprendimas taip pat buvo apskųstas teismui. Skundą jau išnagrinėjo ir Vyriausiasis administracinis teismas.

„Jis ir pasisakė apie tai, ką minėjau, kad pirmenybė patekti į mokyklą priklauso tiems vaikams, kurie joje jau mokėsi, ir tiems, kurie gyvena ugdymo įstaigos aptarnaujamoje teritorijoje. Kitokių pirmumo teisių nėra numatyta“, – tvirtino D.Kerekeš.

Ji pabrėžė, jog miesto tarybos sprendimas yra galiojantis – teismo nebuvo prašyta jį stabdyti dėl to, kad nesutriktų priėmimas į mokyklas.

„Manau, kad per metus visus teisminius ginčus baigsime ir prieš kitus mokslo metus politikams galbūt teks koreguoti priėmimo į mokyklas tvarką“, – teigė Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje.

Diskriminacijos neįžvelgė

Klaipėdos savivaldybės Ugdymo kokybės ir kaitos poskyrio vedėja Virginija Kazakauskienė aiškino, kad nuostata apie pirmenybę miesto vaikams patekti į mokyklas priėmimo į bendrojo ugdymo įstaigas tvarkoje atsirado todėl, jog išaiškėjo nemažai atvejų, kad rajono vakai į uostamiesčio gimnazijas būdavo priimami, o klaipėdiečiams nebelikdavo vietų.

Be to, moksleivis iš kitos savivaldybės Klaipėdai yra nuostolingas, nes „atsineša“ tik mokinio krepšelį, o aplinkos lėšas mokyklai tenka skirti iš miesto biudžeto, nors mokinio tėvai gyventojų pajamų mokesčio į jį nesumoka.

„Darbo grupė, kuri ruošė šią tvarką, jokios diskriminacijos neįžvelgė. Mokyklų savininkė yra Klaipėdos savivaldybė, todėl natūralu, kad ji pirmiausia rūpinasi savo miesto moksleiviais. Bet lauksime, ką pasakys teismai“, – teigė V.Kazakauskienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra