Verslus sukūrė sunkmetis Pereiti į pagrindinį turinį

Verslus sukūrė sunkmetis

2009-12-21 05:00
Proga: M.Nausėdas vylėsi, kad jo įkurta parduotuvė klestės, nes sunkmečiu joje bus galima įsigyti pigesnių žuvų.
Proga: M.Nausėdas vylėsi, kad jo įkurta parduotuvė klestės, nes sunkmečiu joje bus galima įsigyti pigesnių žuvų. / Nerijaus Jankausko nuotr.

Šiais metais Klaipėdoje įsteigta dvigubai daugiau naujų įmonių nei jų buvo išregistruota. Verslą pradėję žmonės neslėpė, kad imtis naujos veiklos juos paskatino sunkmetis, nes šiuo laikotarpiu kai kurios paslaugos yra ypač populiarios.

Negavo paskolos

Registrų centro duomenimis, per tris šių metų ketvirčius Klaipėdoje įregistruotas 421 naujas juridinis asmuo, o išregistruotos 225 įmonės. Vien gruodį naują veiklą įregistravo per dešimt klaipėdiečių.

Prieš kelias dienas Klaipėdoje duris atvėrė nauja specializuota žuvų parduotuvė. "Pamatėme, jog žmonės prekybos centruose ir turguje pirkdami žuvis smarkiai permoka. Sunkmečiu gyventojai ypač skaičiuoja savo pinigus, taupo, todėl ir įkūrėme parduotuvę, kurioje klaipėdiečiai žuvų nusipirkti galės gerokai pigiau. Siūlydami pigesnę, bet kokybišką prekę, tikimės, kad pirkėjų netrūks", – teigė parduotuvės savininkas, bendrovės "Pasaulio žuvys" direktorius Marius Nausėdas.

Dar viena tokios parduotuvės įkūrimo priežastis – nostalgija kažkada Klaipėdoje veikusiai specializuotai žuvų parduotuvei. "Ji kažkodėl išnyko ir Klaipėda, jūrinis miestas, nebeturėjo specializuotos žuvų parduotuvės. Todėl šią nišą ir užpildėme", – naujos veiklos pradžią komentavo M.Nausėdas.

Kol kas vienintelėje uostamiestyje tokioje parduotuvėje prekiaujama šviežiomis, šaldytomis, rūkytomis įvairių rūšių žuvimis. Netrukus ketinama pasiūlyti ir įvairių rūšių žuvų konservų.

Atidarius parduotuvę buvo sukurtos trys naujos darbo vietos, bet verslininkas patikino, kad tai – ne pabaiga, nes ketinama plėsti veiklą.

Jis apgailestavo tik dėl to, jog patalpas parduotuvei, kuri atidaryta prie "Vaikų pasaulio", tenka nuomotis, o ne nusipirkti, nes bankai yra užsukę paskolų kranelius.

Padeda išieškoti skolas

Tarp šį mėnesį Registrų centre įregistruotų naujų įmonių – bendrovė "PPG de jure". Jos direktorius Eduardas Žebrauskas teigė, kad ši įmonė įregistruota todėl, jog norėta atskirti prieš metus įkurtos bendrovės veiklas.

"Atskyrėme paslaugas nuo prekių" – aiškino E.Žebrauskas.

Naujos bendrovės veikla – teisinės konsultacijos, skolų išieškojimas, juridinių asmenų likvidavimas. Pašnekovas neslėpė, kad tokių paslaugų imtasi ir dėl sunkmečio. "Kurti bendrovę tikrai nebijojau. Teisininkų visada reikėjo ir reikės. Sunkmečiu teisinės ir kitos mūsų teikiamos paslaugos dar populiaresnės, nes yra prašančių padėti išieškoti skolas, imtis likviduoti įmones", – teigė E.Žebrauskas.

Jis neslėpė, kad jo bendrovei galėtų sektis ir geriau, nes dabar yra tik vidutiniškai. Tačiau naujasis verslininkas optimizmo nepraranda: "Reikia tik noro, o veiklos ir uždarbio visada galima rasti".

Atidarė "Senjorų Eldoradą"

Sunkmetis nesutrukdė atidaryti ir pirmuosius Klaipėdos apskrityje privačius senelių globos namus. "Senjorų Eldoradas" duris atvėrė Šilutės rajone.

Jų savininkė Laima Giedraitienė teigė, kad privačių senelių globos namų idėja buvo ilgai brandinta, apgalvotas kiekvienas žingsnis, todėl jie atidaryti dabar, o ne tuomet, kai baigsis ekonominės negandos.

Naujuose senelių globos namuose yra įkurti du slaugos kambariai, kur bus prižiūrimi judėti nebegalintys senjorai. Taip pat yra 16 kambarių, tad "Senjorų Eldorade" vienu metu galės gyventi per 30 senelių.

Paklausta, ar sunkmečiu tikisi sulaukti klientų, juk privačiuose senelių globos namuose paslaugos bus mokamos, L.Giedraitienė tikino, jog kainos senjorų neturėtų atbaidyti.

"Mūsų paslaugos kaina yra beveik tokia pati kaip ir valstybiniuose globos namuose", – teigė L.Giedraitienė.

Anot pašnekovės, mėnuo privačiuose globos namuose senoliams, kuriems reikės slaugos, kainuos 2 tūkst. 500 litų, o kitiems – apie 2 tūkst. litų.

Įkurti privačius senelių globos namus kainavo apie 700 tūkst. litų. Daugiausia pinigų buvo išleista suremontuoti pastatą ir jame įrengti tinkamas darbo vietas, pavyzdžiui, virtuvę. L.Giedraitienė neslėpė, kad gavo paramos iš Darbo biržos, nes ji remia naujų darbo vietų kūrimą, tačiau jas reikia išlaikyti mažiausiai trejus metus. "Senjorų Eldorade" yra sukurtos devynios naujos darbo vietos.

Teiks paskolas bedarbiams

Naujų bendrovių šiemet Klaipėdoje galėjo atsirasti ir daugiau, bet žmones steigti įmones atbaido tai, jog reikia turėti bent 10 tūkst. litų įstatiniam kapitalui.

Seimui praėjusią savaitę buvo pateiktas įstatymo projektas, kuriame numatyta, kad įsteigti naują bendrovę pakaktų ir tūkstančio litų įstatiniam kapitalui. Tai esą būtų suaktyvinę daugelį žmonių pradėti savo verslą.

Tačiau parlamentarai įstatymo projektui nepritarė, nes sumažinus įstatinį kapitalą esą pablogėtų kriminogeninė padėtis, pasunkėtų santykiai su kitais ūkio subjektais ir kredito įstaigomis, padaugėtų fiktyvių įmonių steigimo atvejų.

Vis dėlto, viltis, jog šalyje gali atsirasti kur kas daugiau įmonių ir taip būtų sukurta darbo vietų, dar yra.

Europos Parlamentas neseniai pritarė siūlymui sukurti ES instrumentą, kuris leis teikti paskolas esamiems bei potencialiems bedarbiams, norintiems įkurti mažąją įmonę ir pradėti savo verslą.

Iki beveik 90 tūkst. litų paskolą savo verslui galėtų gauti darbo netekę asmenys arba tie, kurių įmonė planuoja užsidaryti per artimiausius tris mėnesius. Kuriamose įmonėse turės dirbti iki 10 darbuotojų, o metinė apyvarta negalės viršyti 7 mln. litų.

Nors teigiama, kad tokia galimybė turėtų atsirasti nuo kitų metų pradžios, Klaipėdos darbo biržos direktorius Andrius Adomaitis sakė kol kas nežinantis, kas, kam ir kada pradės dalyti šias paskolas.

Šiuo metu bedarbius Darbo birža remia tik pašalpomis. Iki 40 tūkst. litų paskolas steigti bendroves gali gauti neįgalieji. Jei įmonės veikla nenutrūksta trejus metus, paskolos grąžinti nereikia.

Klaipėdoje šiemet įregistruota:

Bendrijų – 12

Uždarųjų akcinių bendrovių – 294

Uždarųjų akcinių bendrovių filialų – 1

Užsienio juridinio asmens ar kitos organizacijos filialų – 3

Užsienio juridinio asmens ar kitos organizacijos atstovybių – 1

Viešųjų įstaigų – 24

Asociacijų – 26

Labdaros ir paramos fondų – 4

Individualių įmonių - 48

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra