Penktadienis svarbesnis už sergantį vaiką. Tokią išvadą padarė medikų iš kabineto išprašyta šešiamečio sūnaus mama.
Nesileido į kalbas
Penktadienio pavakarę į Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų departamento priėmimo skyrių moteris atvežė sergančio sūnaus tyrimus.
Infekcinį žarnyno susirgimą vaikui diagnozavę gydytojai buvo įspėję, kad atiduoti tyrimus bus galima iki 16.00 val. Tad motina išsiprašė anksčiau iš darbo, kad į ligoninę spėtų nuvažiuoti laiku.
Priėmimo skyriuje dirbusi slaugytoja, o vėliau ir gydytoja, paaiškino, kad darbas baigtas ir laboratorija nebeveikia. Tačiau iki darbo pabaigos buvo likę penkiolika minučių.
"Kreipiausi ne dėl savęs, o dėl sergančio vaiko. Bet mane apšaukė kaip mažą vaiką ar dar blogiau – kokį benamį, kad trukdau dirbti, ir išvarė. Nors norėjau tik perduoti mėgintuvėlį su tyrimais", – piktinosi nenorėjusi, kad būtų minima jos pavardė, klaipėdietė.
Moteriai buvo pasiūlyta atvykti pirmadienį. Tačiau tyrimų atsakymų reikia laukti kelias dienas, o lankančiam priešmokyklinę grupę vaikui svarbi kiekviena diena.
Dėl didesnio skaičiaus praleistų dienų būsimam pirmokui gali tekti metais vėliau pradėti lankyti mokyklą.
Nejaučia atsakomybės?
Pasipiktinusi moteris paskambino į laboratoriją ir sužinojo, kad ši dirba iki 18 valandos, tad tyrimus galima atiduoti.
Tyrimus tėvai atidavė pirmadienį, nors jau tada tikėjosi sužinoti jų atsakymus. "Dabar mums teko beveik visą savaitę sėdėti namuose: vaikas negali lankyti darželio, aš – eiti į darbą", – dėl kilusių problemų guodėsi pašnekovė.
Šeštąjį gimtadienį berniukui taip pat teko sutikti namuose, nes dėl infekcinio susirgimo jis buvo izoliuotas nuo draugų.
Mažojo paciento mamą nustebino ir prieštaringi medikų vertinimai. Gydytojai nuolat auklėja, kad delsti dėl vaiko infekcinio susirgimo negalima, tačiau realiai elgiasi priešingai.
"Nejaugi medikai nejaučia atsakomybės dėl mažo ligonio, kai dabar Vilniuje siaučia salmoneliozės protrūkis?" – stebėjosi moteris.
Teisino medikes
Universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis teigė, kad situacija buvo kiek kitokia, nei aiškino mažamečio berniuko mama.
Laboratorijos darbo laikas neturi įtakos tyrimų priėmimo laikui, jeigu tai nėra skubūs atvejai. Tiesa, iki kada tiksliai – 16 ar 15.30 val. priimami tyrimai, vyriausiasis gydytojas negalėjo atsakyti. Tik dar kartą patvirtino, kad oficialus darbo laikas jau buvo pasibaigęs, o savaitgaliais laboratorija nedirba.
"Paprašyta palaukti moteris elgėsi aikštingai. Tuo pat metu medikai turėjo sunkų reanimuojamą ligonį", – paaiškino V.Janušonis.
Ligoninės vadovas paminėjo ir kitą, anot jo, esminį momentą – tyrimai negali būti atiduodami be paties paciento. Nors išimties atvejais gydytojai ir praktikuoja tokius dalykus.
Paaiškėjus galimoms klaidoms, būtų lengviau išsiaiškinti situaciją, tad būtinas ir paciento dalyvavimas, užregistruojant tyrimų priėmimą.
"Kritiškai vertinu personalo elgesį. Bet nėra taip, kad padaryta neatitaisoma klaida", – tikino V.Janušonis.
Naujausi komentarai