Žemės mokestis klaipėdiečiams nedidės Pereiti į pagrindinį turinį

Žemės mokestis klaipėdiečiams nedidės

2016-05-17 17:00

Uostamiesčio savivaldybė siekia, kad kitąmet klaipėdiečiams neišaugtų žemės mokestis. Dėl to siūloma nustatyti 10 proc. mažesnius jo tarifus.

Žemės mokestis klaipėdiečiams nedidės
Žemės mokestis klaipėdiečiams nedidės / Vytauto Petriko nuotr.

Šį klausimą antradienį svarstė miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai.

Klaipėdos savivaldybės Mokesčių skyriaus vedėja Kristina Petraitienė tvirtino, kad miesto taryba žemės mokesčio tarifus kitiems metams pagal įstatymą turi patvirtinti kasmet iki birželio 1 dienos.

Priešingu atveju būtų taikomas minimalus jo tarifas. Pastarieji svyruoja nuo 0,01 iki 4 proc. žemės mokestinės vertės.

Pagal Žemės mokesčio įstatymą savivaldybės gali nustatyti kelis konkrečius šio mokesčio tarifus, kurie diferencijuojami, atsižvelgiant į vieną arba kelis kriterijus.

Pastaruosius siūloma palikti tuos pačius, kurie galiojo paskutinius trejus mokestinius metus. Tarifai yra diferencijuojami pagal žemės sklypų naudojimo pagrindinę paskirtį ir naudojimo būdą bei sklypo naudojimą ar nenaudojimą.

K. Petraitienė aiškino, kad rengiant sprendimo projektą atlikti skaičiavimai, įvertinti žemės mokestinių verčių pokyčiai, lyginant su ankstesniais metais.

Vedėja atkreipė dėmesį, kad šiemet baigiasi keturių metų pereinamasis laikotarpis, kuris buvo numatytas, šalyje pakeitus žemės vertės skaičiavimo metodiką. Jo metu buvo taikomi žemės vertės mažinimo koeficientai, kad būtų išvengta staigaus mokesčio padidėjimo.

Tad nuo kitų metų žemės mokestis bus apskaičiuojamas nuo visos sklypo vidutinės rinkos vertės. Dėl šios priežasties žemės mokestis didėtų apie 10–17 proc. už arą.

Pasak K. Petraitienės, siekiant neužkrauti papildomos naštos mokėtojams ir išlaikyti tolygų pajamų surinkimą į miesto biudžetą, kitiems metams siūloma nustatyti 10 proc. mažesnius tarifus nei ankstesniais metais. Tuomet šio mokesčio dydis būtų panašus.

Tarifas nebūtų mažinamas tik apleistų sklypų savininkams. Jis išliktų maksimalus – 4 proc.

„Jei nesitvarko, nors biudžetas gautų pajamų“, – komentavo vedėja.

Skaičiuojama, kad dėl tarifo sumažinimo žemės mokesčio surinkimas į miesto biudžetą nesikeistų. Šių metų biudžete pajamos iš jo sudaro beveik 340 tūkst. eurų.

Šiemet pirmą kartą planuojama patvirtinti apleistų žemės sklypų sąrašą. K. Petraitienės teigimu, iš pradžių į jį buvo siūloma įtraukti 20 sklypų. Tačiau po patikrinimų jų liko penki.

„Vieni susitvarkė, kiti bankrutavo“, – aiškino vedėja.

Jei apleistų sklypų savininkams bus patvirtintas maksimalus 4 proc. žemės mokesčio tarifas, į biudžetą jie sumokėtų apie 35 tūkst. eurų. Jei šis nebūtų taikomas, 1,5 tūkst. eurų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra