Klaipėdos rajono policijos komisariato duomenimis, pranešimas apie įvykį buvo gautas balandžio 10 d. apie 17.51 val. Žmogus pranešė, kad Gargžduose pastebėtos kelios galimai neblaivios paauglės.
Kaip skelbė delfi.lt, trys paauglės, anot liudininkų, kažką vartojo.
Socialiniuose tinkluose paplito į minėtą įvykį iškviesto policijos ekipažo ir greitosios medicininės pagalbos automobilio nuotrauka. Po ja pasipylė žmonių komentarai, kuriuose teigiama, kad trys merginos sėdėjo ant suoliuko, esančio netoli vienos Gargždų mokyklos, o viena iš jų „kažką gurkšnojo“.
Incidentą stebėję žmonės tikino, kad viena mergina, panašu, neteko sąmonės ir ją teko nunešti į greitąją, o likusios dvi, esą, nė nepakilo nuo suoliuko ir toliau „kažką“ gėrė.
Dienraščiui „Klaipėda“ Greitosios medicinos pagalbos tarnybos (GMPT) atstovas Tomas Bagdonas patvirtino, kad merginai buvo suteikta medicininė pagalba.
„Ar ji buvo neblaivi, negalime patvirtinti, nes ekipažo nariai girtumo nematavo“, – teigė GMPT atstovas.
Medicininės indikacijos buvo tokios, kad suteikus pagalbą vietoje, ji buvo pervežta į Klaipėdos vaikų ligoninę tolimesnei medikų apžiūrai ir priežiūrai.
Anot delfi.lt, merginai – vos keturiolika.
Vaikai – smalsūs iš prigimties
Atvejį pakomentavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gintarė Noliūtė.
„Vaiko teisių gynėjai reagavo vos tik gavę pranešimą: šiuo metu renka informaciją, vyks į įvykyje dalyvavusių vaikų šeimas, pabendraus su vaikais, jų tėvais, vertins situacijas, spręs, kokios pagalbos gali reikėti šeimoms, ir inicijuos jos teikimą“, – teigė G. Noliūtė ir pridūrė, kad iki šio atvejo nei vienai iš minimų šeimų pagalba nebuvo inicijuota.
Anot jos, vaiko teisių gynėjai reaguoja į visus gaunamus pranešimus apie galimai pažeidžiamas vaiko teises, taip pat ir apie apsinuodijimus alkoholiu.
Vaikai yra smalsūs iš prigimties, o paauglystės laikotarpiu didelę įtaką daro ir draugai.
„Nagrinėdami vaiko teisių pažeidimą, vykstame į šeimą ir visada individualiai bendraujame su kiekvienu jos nariu, išklausome vaiko nuomonę, jeigu pagal amžių ir sveikatos būklę jis gali ją išsakyti. Vertindami situaciją šeimoje, siekiame identifikuoti galimas problemas ir drauge ieškome geriausių sprendimo būdų, kurie padėtų šeimai įveikti sunkumus ir leistų kiekvienam jos nariui jaustis saugiai“, – pabrėžė tarnybos vedėja.
G. Noliūtė priminė, kad apie priklausomybes, psichoaktyviųjų medžiagų poveikį ir žalą su vaikais svarbu kalbėti jau nuo mažų dienų.
„Tačiau ne visais atvejais užtenka vien pokalbio. Vaikai yra smalsūs iš prigimties, o paauglystės laikotarpiu didelę įtaką daro ir draugai bei pažįstami, patiriami išgyvenimai, tad vaikams siekiant užsimiršti ir atsipalaiduoti gali kilti noras išbandyti įvairias medžiagas. Tad visuomet kviečiame tėvus būti budriems ir domėtis, kur ir ką veikia jų vaikai, kas yra jų draugai, pasirūpinti vaikų laisvalaikio užimtumu.
Vaiko teisių gynėjai akcentuoja, jog nuolatinis bendravimas su vaiku ir tvirto ryšio kūrimas šeimoje leidžia vaikui jaustis saugiam, svarbiam ir mylimam bei suteikia žinojimą, jog tėvais ar globėjais galima pasitikėti, o nutikus nelaimei – sulaukti iš jų pagalbos ir palaikymo“, – teigė G. Noliūtė.
Tarnybos atstovė patarė kuo skubiau kreiptis į specialistus, pastebėjus, kad vaikas susiduria su sunkumais, kurių patys tėvai negali išspręsti. Padėti tokiose situacijose taip pat pasiruošę medikai, priklausomybės ligų specialistai, vaiko teisių gynėjai.
„Visada reaguojame ir vertiname vaiko situaciją tik sulaukę pranešimo, kad vaikui gali būti nesaugu arba vaikas galėjo patirti smurtą. Tad visuomenės dėmesingumas ir informacija vaiko teisių gynėjams matant, kad vaikas nesaugioje aplinkoje yra labai reikšmingas“, – tikino G. Noliūtė.
(be temos)
(be temos)