„Planuojamos baigiamosios kalbos“, – BNS posėdžio išvakarėse nurodė teismo atstovė Milda Kryžė.
Įprastai prokuroras savo baigiamojoje kalboje kaltinamajam pasiūlo bausmę, gynyba prašo išteisinimo. Tuomet abi pusės turi teisę atsikirsti ir kaltinamajam suteikiamas paskutinis žodis.
Kaip rašė BNS, P. Isoda kaltinamas piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir sukčiavimu, taip apgaule įgydamas beveik pustrečio tūkstančio savivaldybės administracijai priklausiusių lėšų.
Anot prokuratūros, P. Isoda suklastojo 26 išlaidų suvestines ir 11 ataskaitų, veikė priešingai valstybės interesams, demonstravo nuostatą nesilaikyti įstatymų ir menkino savivaldybės autoritetą.
Marijampolės meras teisme anksčiau tvirtino dokumentų neklastojęs, bandė paaiškinti, tai galėjus būti žmogiška klaida.
Buvęs savivaldybės kontrolierius Juozas Vaičiulis, į bylą teikęs atitikties audito ataskaitą, liudijo tarybos narių išmokų naudojimo pažeidimus atsiradus po to, kai Marijampolės politikai panaikino prievolę teikti išlaidas pagrindžiančius dokumentus.
Pasak kontrolieriaus, tarybos nariai išmokas suprato kaip savotišką atlyginimą, kad jiems priklauso tarybos reglamente įtvirtinta suma veiklos išlaidoms kompensuoti.
Teisme liudijusi savivaldybės buhalterė Vita Šatė teigė, kad nesijautė esanti politikų apgaudinėjama. Ji taip pat patvirtino P. Isodą galėjus naudotis savivaldybės jam suteikiamu telefonu, transporto, pašto paslaugomis, nors meras šiais resursais „greičiausiai nelabai“ naudojosi.
Be to, buhalterė pažymėjo, kad už ataskaitose pateiktų duomenų teisingumą buvo atsakingas tarybos narys, tvirtindavęs jas savo parašu, tai patvirtino ir 2019–2022 metais savivaldybės Buhalterijos skyriui vadovavusi Daiva Ivanauskienė.
Kaip rašė BNS, pernai gruodį P. Isodai pareiškus įtarimus, jis sustabdė narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje ir tvirtino tikįs, kad kaltinimais teisme virtę įtarimai nepasitvirtins, nes nesijaučia pažeidęs teisės aktus.
(be temos)