Panevėžio meras R. M. Račkauskas išteisintas dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo

Vilniaus apygardos teismas antradienį dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo, sutarto kyšio iš krepšinio klubo „Lietkabelis“ išteisino Panevėžio merą Rytį Mykolą Račkauską.

Jis išteisintas kaip nepadaręs veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Kaltinimai prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu šaudmenimis šioje byloje taip pat pateikti krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentui Alvydui Bieliauskui. Jis dėl korupcijos taip pat išteisintas, o dėl šovinių laikymo byla nutraukta dėl mažareikšmiškumo, šovinius teismas konfiskavo.

„Teismas dėl prekybos poveikio nustatė, kad vis tik nebuvo nustatytas šiam nusikaltimui būtinas korupcinis susitarimas, korupciniai mainai. Teismas padarė išvadą, jog byloje nėra duomenų, jog R. M. Račkausko reikalavimas, prašymas duoti paramos buvo susijęs su jo tikru ir realiu ketinimu gauti kyšį už savo veikimą ar neveikimą“,– sakė nuosprendį paskelbęs teisėjas Darius Pranka.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Byloje taip pat nebuvo nustatytas ir A. Bieliausko realus ketinimas papirkti R. M. Račkauską“, – teigė teisėjas.

Dėl piktnaudžiavimo meras išteisintas, nes, pasak teisėjo, nenustatyta, kad šis nusikaltimas buvo padarytas, nepasitvirtino kaltinimas, kad jis elgėsi dėl naudos sau ar kitų asmenų turinių interesų, jo veiksmai nesiekė nusikalstamai veikai prilyginamo pavojingumo laipsnio. Panevėžio vadovui inkriminuotas piktnaudžiavimas susijęs su kito verslininko delegavimu į verslo tarybą. 

Abiem išteisintiems panaikinta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Nuosprendis nėra galutinis ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Meras tikėjosi išteisinimo

„Būtų sunku tikėtis kitokių įspūdžių, tiesą sakant, įvyko, kaip turėjo įvykti, aš visą laiką tuo tikėjau, visada sakiau ir sakysiu, kad esu nekaltas, nepadaręs man inkriminuotų nusikaltimų, nusikalstamų veikų, todėl galiu tik pasidžiaugti teismo principingumu“, – žurnalistams po nuosprendžio sakė R. M. Račkauskas.

Jis teigė, kad nuo 2016 metų jam kurpiamos bylos, tokie dalykai turi „politinį parašą“, o specialiosios tarnybos ir prokuratūra ėmė dalyvauti politikoje.

„Pas mus pažeidimas ir koridoriuje kartais atsistoti ne vietoje“,– šmaikštavo Panevėžio meras.

Pas mus pažeidimas ir koridoriuje kartais atsistoti ne vietoje.

Prokuratūra abu kaltinamuosius prašė pripažinti kaltais ir skirti pinigines baudas.

Teisėsauga skelbė, kad per ikiteisminį tyrimą surinko duomenų, jog 2019 metų pavasarį, lankydamasis A. Bieliausko biure Vilniuje, R. M. Račkauskas galbūt paprašė šio vilniečio verslininko paslaugos – padengti jo vadovaujamo visuomeninio rinkimų komiteto skolą, likusią savivaldos rinkimų, – 3 tūkst. eurų.

Įtariama, kad už tai R. M. Račkauskas pažadėjo, jog kelios Panevėžio miesto savivaldybės valdomos įmonės suteiks vilniečio vadovaujamam krepšinio klubui papildomą finansinę paramą be jau skiriamos iš miesto biudžeto.

Taip pat nustatyta, kad R. M. Račkauskas galėjo pasinaudoti savo, kaip mero, įtaka, kad į Panevėžio miesto verslo tarybą, kurios steigėjas yra Panevėžio miesto savivaldybė, būtų įtrauktas jį palaikantis panevėžietis verslininkas.

Pats R. M. Račkauskas įtarimus neigė ir anksčiau tvirtino, kad savivaldybė „Lietkabeliui“ skiria tokio paties dydžio paramą jau trejus metus.

Tai jau antra R. M. Račkauskui iškelta byla. Ankstesnėje byloje jis pripažintas kaltu, tačiau nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs.

Sausio 24 dieną Šiaulių apygardos teismas Panevėžio vadovą pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo ir skyrė jam 30 tūkst. eurų baudą.

Merui penkerius metus atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje, taip pat konfiskuota daugiau nei 5 tūkst. eurų.

Panevėžio vadovas kaltintas per savo patarėją Gintarę Maskoliūnienę davęs neteisėtų nurodymų savivaldybės tarnautojams, taip siekęs, kad savivaldybės organizuojamų viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų laimėtoja taptų su verslininku Mariumi Vaupšu susijusi įmonė „Lukrecijos reklama“.

G. Maskoliūnienė taip pat pripažinta kalta, jai skirta 25 tūkst. eurų bauda, jai taip pat atimta teisė penkerius metus dirbti valstybės tarnyboje. M. Vaupšas yra miręs, todėl jo atžvilgiu byla pernai buvo nutraukta.

Tiek meras R. M. Račkauskas, tiek patarėja G. Maskoliūnienė šiuo metu eina savo pareigas, jie nėra nušalinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
Kada pradesim teismus teisti,ko jiems taip mazai moka algas ,kad jie vis uzdarbiauja is salies,kodel auksto rango valdzios atstovai nepasodinama ,tik zaidzia teismai tipo dirba,bet zulikai vaiksto galvas iskele,kur tas teisingumas jeigu niekas ne uz ka neatsako ,prisivogei GERAI,afiora padarei irgi GERAI,KADA BUS TIKRINAMI MUSU TEISEJAI,JU DARBAI,JIE TIK PILIS STATO IR NIEKO NEMATO, KUR TIK PAZIURI VISI TEISMAI VEDAMI PRIE SENATIES TERMINO,terminas turi buti panaikintas,nusikaltimas turi buti tiriamas kol nusikaltelis gyvas,,nes didieji sukciai tuo ir naudojas,o teismai lobsta o valstybe skurdinama,kiek tai gali testis,svolaciu era,

Klpd. to fas

Klpd. to fas portretas
va ir labai gerai pastebėjot kur pagrindinio blogio šaknys.Teismai, teisėtvarka ir teisėsauga. Galima pradžiai pasimt gerb.Šličytės išvardintus savo kalboje būtinus įstatymus kurie jau daug metų privalo būt priimti ir viską kas su jais siejasi..Tai gausim mėšlo kaip Augėjo tvartuose:D) Pradedant apsurdiškais, šališkais Konstitucinio teismo sprendimais ir baigiant prekyba poveikiu valstybei :D)

fas

fas portretas
stt galetu pradeti dometis sovietiniu palikimu - lietuvos teismais?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių