„Parodoje eksponuojamos originalios aplikacijos ir siuvinėjimo technika atliktos dailininkės Sofijos Kanaverskytės vėliavos, kuriose įamžinti Lietuvos valdovai, – sako Gintautas Terleckas, Medininkų pilies skyriaus vedėjas. – Praeityje tikėta, kad vėliavos prikelia protėvių vėles ir jų dvasia gali lemti pergalę, taigi paroda puikiai papildo pilies nuolatinę ekspoziciją“
Anot S. Kanaverskytės, pirmasis darbas šia technika – dekoratyvinis Barboros Radvilaitės atvaizdas – buvo sukurtas 2007-aisiais. Vėliau gimė kūriniai skirti karaliui Žygimantui Augustui, Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Vytautui ir kitiems valdovams. Iš viso parodoje eksponuojama trylika vėliavų.
„Audinių skiautėmis, mezginiais, spalvotomis ir auksinėmis juostelėmis, karoliukais, siuvinėjimais norėjau atskleisti istorinės prabangos spindesį. Siekiau dekoratyvaus poetiškumo, spalvinio charakterių perteikimo, o ne portretinio panašumo – pasakoja S. Kanaverskytė. – Ši paroda – mano meilės Lietuvai ir pagarbos didingai šalies praeičiai išraiška.“
S. Kanaverskytė pernai pažymėjo kūrybinės veiklos penkiasdešimtmetį. Baigusi studijas tuomečiame Valstybiniame dailės institute, menininkė kūrybinę veiklą pradėjo Panevėžio dramos teatre dailininkės-statytojos pareigose. Vėliau dirbo Valstybiniame jaunimo, Klaipėdos dramos teatruose.
Dailininkė yra sukūrusi scenografijas ir kostiumus spektakliams ir kituose Lietuvos teatruose. Jos kūrybinėje biografijoje daugiau kaip 80 scenografijos projektų. Menininkė yra surengusi apie 30 personalinių parodų, kuriose eksponavo dekoratyvinės tekstilės, tapybos, piešimo, dizaino ir teatrinio meno grafinius darbus. Sofija Kanaverskytė 35-erius metus atidavė pedagoginiam darbui Klaipėdos universitete – dėstė scenografiją būsimiems mėgėjų teatro režisieriams.
Renginio atidarymas vyks gruodžio 1 d. (ketvirtadienį) 15 val. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus.
Medininkų pilyje paroda „Lietuvos valdovai“ bus eksponuojama iki 2017 m. sausio 31 d.
Naujausi komentarai