Pereiti į pagrindinį turinį

Kvapų terapija namuose – skydas nuo rudeniško niūrumo

2016-11-08 12:41

Kasdien mus supa įvairiausi kvapai, turintys didelę reikšmę ne tik psichologinei, bet ir fizinei sveikatai. Jie tiesiogiai veikia mūsų nuotaiką, emocinę būklę, todėl kvapų terapija nuo seno taikoma ne tik dėl estetinio, bet ir gydomojo ar raminamojo poveikio. 

Shutterstock nuotr.

Rinkdamiesi kvapą sau, atskleidžiame tam tikrą emociją, charakterį. Kodėl to nesuteikti ir namų aplinkai?

Svarbiausia – sudėtis

Šaltuoju metų laiku dažniau būname namuose, todėl erdvių kvėpinimas gali tapti priemone kurti norimą atmosferą. „Kvėpindami namus, kuriame kvapo dekoraciją, tam tikrą dizainą, erdvei suteikiame individualumo, unikalumo“, – sako „Kvapų namų“ Kvapų cecho vadovė Laimė Kiškūnė.

Renkantis kvapiklį, svarbu patikrinti, ar kvapioji medžiaga yra natūralios sudėties, nekenksminga sveikatai. „Sintetinės kvapiosios medžiagos turi pavojingų mums dalelių, pakimbančių ore. Todėl derėtų atsisakyti stipriai kvepiančios buitinės chemijos priemonių, kurių kvapai tik maskuoja blogus kvapus, vietoj to, kad juos naikintų“, – aiškina kvapų ekspertė.

Skirtingi kvapai skirtingam poveikiui

L. Kiškūnė pataria rinktis natūralius kvapus namams:. Natūralūs eteriniai aliejai pasižymi plačiu veikimo spektru, yra tinkami norint pagerinti savijautą ar sveikatą. Tyrimai rodo, kad geriausiai aplinką valo citrinžolių, arbatmedžių, citrinų, eukaliptų, citrinmirčių, cinamonų, čiobrelių, gvazdikėlių, pušų, rozmarinų, rožmedžių, laurų eteriniai aliejai. Jie naikina blogus kvapus, išvalo orą nuo mikrobų, padeda atsikratyti nepageidaujamų svečių, kuria švarią, saugią ir malonią atmosferą.

Renkantis kvapus namams, tikslinga atsižvelgti į metų sezoniškumą. „Rudenį neretai vargina liūdesys, niūrus oras. Natūraliai norime priešingo, todėl šiuo metu laiku rekomenduočiau rinktis prieskoninius, citralio turinčius, šiltus balzaminius-ambrinius eterinių aliejų kvapus namams, – pasakoja L. Kiškūnė. – Cinamono kvapas pasižymi tonizuojamąja emocine galia. Juodieji pipirai yra puikus pasirinkimas jaučiantiems nuolatinį nerimą, stresą. Kardamonas leidžia atsikratyti sunkių minčių. Tamsiuoju metų laiku ypač tinka japoniniai laureniai, kvapiosios citrinmirtės, imbierinės citrinžolės, citrinakvapiai eukaliptai bei citrusų eteriniai aliejai. Puikus antidepresantas – vanilės kvapas“.


Verta žinoti

Namams kvėpinti naudokite garintuvą, įlašindami 4–10 lašų eterinių aliejų mišinio. Garinimo trukmė – pagal poreikius.

Gyvūnai dažniausiai itin jautrūs kvapiosioms medžiagoms: sintetiniai spygliuočių, citrusų kvapai katėms gali sukelti kepenų intoksikaciją; arbatmedžių eterinis aliejaus kvapas gali būti mirtinas paukščiams. Šunys yra daug mažiau jautrūs aromaterapijai.

„Kvapais galima ne tik mažinti alkį ar galvos skausmą, bet ir tonizuoti bendravimą, aktyvinti kūrybines mintis, skatinti atsipalaidavimą. Tam tikri kvapai gerina koncentraciją ir susikaupimą“, – teigia L. Kiškūnė, kurios nuomone, kvapais galime reguliuoti savijautą, kurti namų energetiką. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų