Daseros metu garbinami ne tik ūkio padargai, bet ir ginklai, todėl šventė turi ryškiai išreikštą militarinį pobūdį.
Beveik visoje Indijoje ji siejama su deivės Durgos kova su nelabaisiais, kai kuriuose regionuose šventės metu garbinamas Rama (kaip idealus valdovas) ir jo pergalė prieš demoną Ravaną.
Ta proga sudeginamos milžiniškos nelabųjų iškamšos, miestuose sunaudojama labai daug pirotechnikos.
Šįkart po kelių valandų laukimo žiūrovai ėmė nerimauti, nes prasidėjo šlapdriba. Tačiau galiausiai apie vidurdienį minioje pasigirdo garsus džiūgavimas, kai procesijos priekyje pasirodė drambliai.
Tai buvo spektaklis, kurio žmonės laukė – didingas renginys istoriniame Maisoro mieste, žymintis dešimtąją, paskutinę kasmetinių Daseros švenčių dieną.
Vienas po kito 11 dramblių, padabintų ryškiomis šilkinėmis skraistėmis, ėjo pro žiūrovus, kiekvienas gyvūnas sveikindamasis pakeldavo elegantiškai nudažytą straublį.
Po jų sekė persirengėlių eisena, tarp kurių buvo šokėjai ir artistai, vieni jų, vilkintys įmantriais kostiumais, šoko klasikinius šokius, kiti mušė būgnus ir vaidino scenas iš hinduizmo mitologijos.
Procesijos kulminacija – kai pasirodė didingai atrodantis dramblys, kurį lydėjo dvi žemesnės patelės.
58 metų dramblys Abhimanyu buvo karališkai papuoštas, o ant nugaros nešė auksiniame soste įsodintą hinduizmo deivės Chamundeshwari, dar vadinamos Durga, statulą.
Teigiama, kad sostas, vadinamoji howdah, sveria 750 kg, o jo medinę konstrukciją dengia 80 kg aukso lakštai.
Nepaisant tokio svorio, Abhimanyu be vargo judėjo pirmyn, jo kojos gatvėje beveik neskleidė garso.
Visi procesijoje einantys drambliai buvo apmokyti vaikščioti tarp transporto priemonių triukšmingomis gatvėmis.
Tiesa, gyvūnų gynėjai jau seniai prieštarauja dramblių naudojimui ceremonijose, nurodydami, kad gyvūnai kenčia nuo minios ir triukšmo.
Naujausi komentarai