Tačiau antradienio vakarą, stebint milijonams žiūrovų, Billas Clintonas (Bilas Klintonas) stengėsi viską sudėlioti į savo vietas ir paremti žmoną – Demokratų partijos kandidatę į JAV prezidentus Hillary Clinton (Hilari Klinton).
„1971 metų pavasarį sutikau merginą“, – pradėjo jis.
Buvusio prezidento 10-oji kalba Demokratų partijos suvažiavimui buvo pati asmeniškiausia, tai – 42 minutes trukę prisiminimai apie piršlybas ir Helovyno vakarėlius, tėvų mirtį ir kino maratonus. Tiesa, buvo praleistos galbūt blogiausios jų akimirkos: Monicos Lewinsky (Monikos Levinski) skandalas, prezidento apkalta ir vėlesnės teisinės kovos.
Vietoje to B.Clintonas pristatė save keleiviu žmonos gyvenime. Žinoma jausmingos ir atviros kalbos tikslas ir buvo pavaizduoti H. Clinton – galbūt garsiausią politikę moterį pasaulyje, kuri vis dėlto, kaip tvirtina jos padėjėjai, tebėra nepažįstama, – kaip artimą rinkėjams. Sutuoktinis apibūdino ją kaip liberalią svarbiausią savo pačios istorijos veikėją, kovojusią už švietimo reformą, sveikatos apsaugą, pilietines teises, neįgaliuosius, pareigūnus, kurie pirmieji reagavo į 2001 metų rugsėjo 11-osios atakas, ir ekonomiškai nusmukusius provincijos rajonus.
„Po šimts, ji yra geriausias pokyčių šauklė, kokią esu sutikęs per savo gyvenimą, – sakė jis. – Ši moteris niekada nebus susitaikiusi su esama padėtimi jokioje srityje. Ji visada norės stumti kamuolį į priekį. Ji tiesiog tokia yra“.
B. Clintonas nė karto nepaminėjo Respublikonų partijos kandidato Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) vardo, o respublikonų atakas prieš H. Clinton atmetė kaip „išgalvotas“. Jis vietoje to sutelkė dėmesį į žmonos pasiekimus ir į tai, kaip ji jį paveikė.
„Gyvenau ilgą, kupiną, palaimintą gyvenimą. Jis išties įgavo atspirtį, kai 1971 metų pavasarį susipažinau su ta mergina ir ją įsimylėjau“, – sakė jis.
Tačiau ne tik H. Clinton, antradienį tapusi pirmąja didžiųjų JAV partijų kandidate moterimi, pramušė stiklines istorijos ir stereotipų lubas. Jeigu ji laimės rinkimus, B. Clintonas į Amerikos istoriją įeis kaip pirmasis šalies ponas. Šis tikėtinas naujas titulas galbūt yra keisčiausias jo politinės karjeros posūkis. Po sveikatos problemų ir politinių klaidų „sugrįžtantis vaikis“ (taip jis buvo vadinamas per savo pirmąją prezidentinę kampaniją) galėtų dar kartą sugrįžti į Vašingtoną.
Niekas neabejoja, kad B. Clintonas vis dar nori būti veiksmo centre. Nors padėjėjai sakė, kad jis negautų posto vyriausybėje ar vietos vadinamajame Situacijų kambaryje, jei jo žmona laimėtų prezidento rinkimus, H. Clinton yra aiškiai pasakiusi, kad artimiausias jos patarėjas ir toliau bus susijęs su jos administracija ir tikriausiai atliks kokį nors vaidmenį tvarkant šalies ekonomiką.
Jie yra paketas „du už vieną“ – taip sakė pats B. Clintonas per savo pirmąją prezidentinę kampaniją.
Tačiau antradienio vakarą jis labai nežymiai užsiminė, kad H. Clinton galbūt pagaliau gauna savąją suderėtą dalį. „Vedžiau savo geriausią draugę, – sakė jis. – Ir tikrai tikėjausi, kad dėl savo sprendimo pasirinkti mane ir nepaisyti mano patarimo siekti savo pačios karjeros, ji niekada nesigailės.“
Naujausi komentarai