Pereiti į pagrindinį turinį

Britų menininkė – apie moteriškumą mene

2009-06-03 23:59
Pasvarstymai: S.Tremlett tekstiniai vaizdo įrašai ir grafikos darbai – autorės samprotavimai apie nuodėmę ir moralinį subjektyvumą.
Pasvarstymai: S.Tremlett tekstiniai vaizdo įrašai ir grafikos darbai – autorės samprotavimai apie nuodėmę ir moralinį subjektyvumą. / admin

Rytoj uostamiesčio "Kultūrpolyje" savo grafiką ir videomeną parodoje "Garsai ar tyla" išskleis feministinėmis idėjomis garsėjanti britų menininkė Sarah Tremlett.

Čelsio menų ir dizaino koledžo Londone doktorantės ir kūrėjos S.Tremlett kūrybos pagrindas – moterų menininkių kūryba ir moteriškas subjektyvumas. S.Tremlett kritikų apibūdinama kaip videopoetė, ji tekstiniais vaizdo įrašais bei grafikos darbais svarsto apie nuodėmės ir moralinio subjektyvumo santykį.

Britų menininkė savaip pervertina ir griauna globalinę sistemą, mokslinius procesus, kaip ir tradicinius grafikos bei videomeno kūrimo metodus. Savo kūriniais ji siekia dekonstruoti paveldėtą Vakarų, senovės Graikijos ir metafizinį karkasą, kuris skiria mintį nuo kūno, vyrą nuo moters, kultūrą nuo gamtos, tekstą nuo formos. Absoliutus vyriškumas konstruoja šį dualumą, kuris talpina filosofiškai tylius arba "kitus" balsus. Nuolatiniam lyčių konfliktui S.Tremlett priešpastato nedualistinį egzistavimo būdą, kuris galėtų tapti būsimų kartų ateitimi. Remdamasi filosofės Somer Brodribb ir kvantinės fizikos mokslininkės feministės Karen Barad mintimis, Sarah formuoja savą "motinystės" filosofiją. Ji taip pat remiasi prancūzų feministės Julijos Kristevos teorija, teigiančia, kad moteriškumas neturi tiesioginio ryšio su moterimi, o motinystė nėra susieta su moterimi ar moters kūnu, nes tuo, kiek moteris yra motina, ji negali išsakyti nei savo moteriškumo, nei motinystės.

Po vernisažo S.Tremlett dalysis mintimis apie moteriškumą mene ir savo kūrybinius tyrinėjimus paskaitoje (anglų kalba).

S.Tremlett parodos "Garsai ar tyla" atidarymas ir paskaita – ketvirtadienį 18 val. "Kultūrpolyje" (Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4). Ekspoziciją bus galima apžiūrėti iki birželio 27-osios.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra