Pereiti į pagrindinį turinį

Įspūdingas įvertinimas: Lietuva turi 1 iš 100 įtakingiausių pasaulio renginių organizatorių

2024-11-12 14:30
LNK inf.

Lietuva turi 1 iš 100 įtakingiausių renginių organizatorių pasaulyje. Į tokį prestižinį sąrašą įtrauktas renginių organizatorius, „Rekūrai“ vadovas“ Aurimas Kamantauskas. Beveik 30 metų patirtį šiame versle sukaupęs renginių organizatorius yra pirmasis lietuvis, atsidūręs geriausiųjų šimtuke.

Aurimas Kamantauskas
Aurimas Kamantauskas / LNK stop kadras

Daugiau apie tai pasakojo pats A. Kamantauskas.

– Esate tarp 100 geriausių pasaulyje renginių organizatorių. Kieno tai įvertinimas?  

– Tai reiškia, kad pirmą kartą istorijoje lietuvis patenka į 100 įtakingiausių renginių profesionalų sąrašą. Tarp tokių profesionalų, kurie rengia olimpinių žaidynių atidarymus, dirba su „Ferrari“, pasaulio futbolo čempionato atidarymais. Tai yra išties prestižiniai apdovanojimai, solidus sąrašas. Renginių organizatorių bendruomenė nominavo 1086 profesionalus ir 26 tūkst. bendruomenės narių, išrinko tik 100, tarp kurių esu aš, labai didžiuojuosi. 

– Ką tik išgirdau „Ferrari“, kai tokie konkurentai, ar tikėjotės, kad pateksite? 

– Kai pirmą kartą nuvažiavau į pasaulio renginių organizatorių apdovanojimus ir pamačiau, su kuo tenka rungtis, dalintis viena scena, pagalvojau, kad Lietuvos biudžetai išties kuklūs ir nieko neįmanoma padaryti. Kai pristačiau savo komandos „Rekūrai“ projektus, supratau, kad turime išskirtinumą su savo estetika, dramaturgija, idėja. Viską lemia ne tik pinigai, bet ir kūrybiškumas, „wow“ efektai. Labai gera nurungti tuos grandus ir didžiulius tarptautinius ženklus su lietuviškais prekės ženklais. 

Viską lemia ne tik pinigai, bet ir kūrybiškumas, „wow“ efektai.

– Užsiminėte apie „wow“ faktorių, kūrybiškumą ir dramaturgiją, bet dar truputėlį apie jūsų renginius, jų specifiką. Kodėl jie įvertinti taip aukštai, kokie yra jūsų renginiai, kuo jie žavi žmones? 

– Išties esu labai dėkingas klientams, kurie prašo manęs padaryti tai, ko dar Lietuvoje nebuvo. Dar esu labai dėkingas ir savo dėstytojai, Elenai Savukynaitei, kuri visada spaudė mus kaip studentus rinktis patį sunkiausią kelią. Eidamas tuo sunkiausiu keliu, visada gali suklupti ir atsitraukti, pasirinkti kažkokį lengvesnį sprendimo būdą, bet tik eidamas pačiu sunkiausiu keliu, sukursi tai, kas yra unikalu, nauja. Tie klientai, kurie mane drąsina, patys priima šią atsakomybę būti, pavadinkime, bandomaisiais triušiais, jais niekas nenori būti, bet nori būti pirmaisiais tai gavę, pamatę. Tai yra didžiulė atsakomybė prisiimti tai ir ja pasidalinti. 

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

 

 

– Suprantame, kad pas mus nėra milžiniški renginių biudžetai. Žiūrint į kaimynus, Lietuvoje yra brangesni renginiai ar viskas labai yra panašu? Kiek yra kainavęs pats brangiausias jūsų surengtas renginys? 

– Brangiausias, ko gero, pusė milijono. Vienas iš tų, kuris yra apdovanotas, 300 tūkst.  

– Čia atrodo daug. 

– Atrodo daug, bet tuose konkursuose, kai pristatai projektus tarptautinei žiuri, ten irgi yra klausimas, kokia yra sąmata, kiek dalyvių, kokie pasiekti rezultatai, visi tvarumo indeksai, koeficientai ir daug kitų sudedamųjų dalių. Biudžetą visada turi būti pasiruošęs atsakyti, pagrįsti ir kai parodai sprendimus su vaizdo įrašais ir nuotraukomis, pasakai sąmatą, niekas negali patikėti, kad už tokią sumą įmanoma padaryti tokio kalibro mastelio „wow“ renginį. 

– Aurimai, pusė milijono, čia Lietuvoje jūsų surengtas renginys? 

– Taip, čia net 2015 metais. 

– Kas dabar būtų turbūt dar pusė milijono? 

– Ko gero, kad taip. 

– Bent miestą pasakykite. 

– Vilnius. 

– Lyginkime su kaimynais, ar mes, pavyzdžiui, už latvius, estus, lenkus, esame labiau pasiryžę leisti taškyti pinigus renginiams? Jūs tikrai tai puikiai žinote. 

– Kas gali leisti didelį, prabangų, gerą, solidų renginį, kas taupo, tas ir turi. Čia yra kompromisų menas, nusistatai prioritetus, ką nori tuo renginiu pasiekti, kokią žinutę, kokią auditoriją, kokį įspūdį palikti. Jeigu tikrai nori pirmą kartą padaryti Lietuvoje, ko dar nėra buvę, natūralu, kad jis kainuoja. 

– Labai smagus jūsų darbas kurti kitiems žmonėms šventę ir geras emocijas, skamba fantastiškai. Esate TOP 100. Kas toliau, kokia didžiausia svajonė, koks tikslas? 

– Man labai patinka Čerčilio frazė, kad mes gyvename iš to, ką gauname, o kuriame gyvenimą iš to, ką duodame. Aš surengiau „Revoliution“ – idėjų ir tendencijų festivalį, kurio dėka galiu pakviesti savo partnerius, draugus, bičiulius, kūrėjus iš viso pasaulio. Jie atvyksta čia dalintis savo patirtimi, kūrybiškumu. Taip aš noriu mūsų visuomenę, renginių industrijos atstovus ir verslą paskatinti ieškoti tų kūrybinių sprendimų, evoliucionuoti. 

Tai tarsi susidaro tokia konkurencinė atmosfera, tarsi ugdau rinką, bet tai mane skatina taip pat būti žingsniu priekyje ir galvoti naujas idėjas. Kažkada jas labai saugojau, buvau užrakinęs, nesidalinau bijodamas, kad jas pasisavins, kai tik pradėjau jomis dalintis suvokdamas, kad tai laiko klausimas, kada pradės jas kartoti, tai paskatino mane kurti naujas idėjas. Čia kaip ir į sporto klubą, eini, sportuoji kiekvieną dieną ir kuri tas idėjas. Be to, turiu labai nuostabią komandą, tai svajonių darbas ir svajonių komanda. „Rekūrai“, ačiū, myliu jus labai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų