Pereiti į pagrindinį turinį

Kaip R.Vyšniauskas dovanojo R.Cicinui laikrodį

2012-05-20 18:40
Kaip R.Vyšniauskas dovanojo R.Cicinui laikrodį
Kaip R.Vyšniauskas dovanojo R.Cicinui laikrodį

„Oi, chebra, nepykite, susimaišiau“, – į grimo kambarį grįžęs sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas atsiprašė Stasio Povilaičio ir Edmundo Kučinsko, o iš Ryčio Cicino atsiėmė ką tik dovanotą 3000 dolerių kainavusį laikrodį. R.Vyšniauskas suvokė apdovanojęs Parodijos teatro aktorius.

Apdovanojo korifėjus

Tai viena linksmiausių istorijų, nutikusių maždaug prieš dešimt metų, kurios turbūt niekada nepamirš Klaipėdos parodijos teatro dvyliktąjį gimtadienį minintis šio teatro įkūrėjas Vytautas Balalis.

„Esu ir aktorius, ir vairuotojas, ir vadovas“, – šypsodamasis prisipažino buvęs alytiškis, Alytaus liaudies teatro, vėliau – cirko, aktorius V.Balalis.

O tą kartą, kai Vytautas ir jo kolegos aktoriai skambant originalioms dainoms parodijavo garsius Lietuvos dainininkus, po programos į persirengimo kambarį įlėkė linksmas R.Vyšniauskas.

„Tu esi mano korifėjus, – nuoširdžiai “Povilaičiui„ sakė Ramūnas, po akimirkos patenkintas spaudė ranką “Kučinskui„, pasisukęs į “Ciciną„ tarė: – O tau dovanoju 3000 dolerių kainuojantį laikrodį.“

Po kelių minučių, suvokęs, kad apdovanojo Parodijos teatro aktorius, dosnusis R.Vyšniauskas sugrįžo. „Oi, chebra, nepykite, – sutrikęs atsiprašė jis. – Palaikiau jus tais, kuriuos parodijuojate.“

Naujausias personažas – Dž.Butkutė

„Stengiamės siekti maksimalaus panašumo. Apranga, detalėmis, išvaizda, manieromis“, – tikino V.Balalis, parodijuojantis S.Povilaitį, Žilviną Žvagulį, Filipą Kirkorovą, Virgį Stakėną ir Elvį Presley.

Kiti trys aktoriai parodijuoja Alą Pugačiovą, Mašą Rasputiną, Vitaliją Katunskytę, Montserrat Caballé, Freddie Mercury, Džordaną Butkutę.

Daugiausia reikia padirbėti su nauju parodijuojamu personažu. Tačiau jau po savaitės ar dviejų, iš pradžių sukūrę kompoziciją ir siužetą, aktoriai viską atiduoda žiūrovų teismui.

„Jei keli pasirodymai būna nesėkmingi – nekankiname, – šypsojosi Vytautas, kuris iš pirmosios Parodijos teatro komandos teliko vienintelis. – Kartais personažas nelimpa, neišeina panašus. Taip nutiko su Radži parodija. Mums labai tiktų į jį panašus aktorius.“

Tačiau net ir penkerius metus parodijuodamas dainininkus, kurdamas tuos pačius personažus, V.Balalis jaučiasi tarsi loterijoje: „Pavyks ar ne? Nes žmonės keičiasi. Tiesa, naujausias mūsų personažas – liaudies itin mėgstama Dž.Butkutė prigijo akimirksniu, nors šiam personažui tik keli mėnesiai.“

V.Stakėnas sulaužė gitarą

Vytautas juokėsi prisiminęs dar vieną linksmą situaciją, kai garsiajame „Visagino Country“ festivalyje pirmą kartą parodijavo Virgį Stakėną, kuris, beje, pats paprašė sukurti jo parodiją.

„Iš toli žmonėms atrodė, kad scenoje tikras Stakėnas, tačiau kai prasidėjo mūsų režisūra, žiūrovai apstulbo, – juokėsi V.Balalis. – Tuo metu personažas pradėjo šokti airiškus šokius, sulaužė brangią gitarą. Kai mus parodė per televiziją, V.Stakėnui paskambino mama ir negalėjo patikėti, kad sūnus sulaužė savo garsią ir brangią gitarą.“

Dėl panašumo į personažus yra kilusi ne viena kuriozinė situacija. Kartą S.Povilaičiui paskambinusi kaimynė piktinosi, kad reklamoje naudojamas jo atvaizdas.

„S.Povilaitis mielai davė sutikimą naudoti jo dainas, kai pamatė mūsų vaidinimą. Jis itin mylimas personažas, su juo puikiai sutariame“, – pripažino už S.Povilaitį visa galva aukštesnis V.Balalis, kuris neretai prie dainininko stovi susilenkęs.

Ūgis praverčia vaidinant už V.Balalį šiek tiek aukštesnį F.Kirkorovą. „Labiausiai susidraugavome su V.Katunskyte. Dalyvaujame bendrose šeimos šventėse, net krikštynose“, – pasakojo Parodijos teatro įkūrėjas.

V.Katunskytė taps undine

„Mūsų personažai – hiperbolizuoti, todėl Vitalijai smarkiai numetus svorio, dabar sprendžiame dilemą, – šypsojosi V.Balalis. – Ji gera draugė, prašo, kad atrodytų scenoje lieknesnė.“

Po minutės Parodijos teatro vadovas prisipažino, kad teks padaryti V.Katunskytei staigmeną: „Mūsų personažas scenoje virs undine, nors turbūt visi geriausiai įsivaizduojame Vitaliją kaip neliekną moterį.“

Parodijos teatro komanda dažnai dalyvauja uždaruose vakaruose, vestuvėse, jubiliejuose, kur didžiausių simpatijų sulaukia iš vyresnio amžiaus žmonių. Tiesa, kartais jaunimas senoliams turi aiškinti, kad scenoje – ne tikras F.Kirkorovas ar S.Povilaitis, Dž.Butkutė ar E.Presley.

„Žmonės rajonuose dažnai iš pradžių nesupranta, linguoja į taktą pagal dainų melodijas, o mes norime, kad jie greičiau priimtų parodijos žaidimo taisykles, – pasakojo V.Balalis. – Ir kai scenoje Povilaitis pradeda darkytis, šokinėja per šokdynę, plėšo marškinius, senoliai stebisi, ką jis čia išdarinėja?“

Beje, parodijuojant būtent vyresnio amžiaus garsius dainininkus, klaipėdiečiams aktoriams reikia daugiausia grimo: raukšlėms, maišeliams po akimis, skruostikauliams. Tiesa, V.Balalis šypsodamasis pridūrė, kad laikui bėgant grimo reikės mažiau.

Pakėlė, išsuko ir numetė

Panevėžyje gimusi 26 metų Parodijos teatro aktorė Rasa Juzėnaitė įkūnija Katunskytės, Kabaljė, Pugačiovos personažus.

„Įdomiausia pirmoji reakcija ir kontaktas su žiūrovais, – sakė Klaipėdoje režisūros besimokanti, Suomijoje, Svenska Yrkeshogskolan universitete, dramos pedagogiką studijavusi ir Berlyne, pas norvegų, anglų dėstytojus režisūros srityje besistažavusi R.Juzėnaitė. – Būna, kad atsisėdu ant kelių žiūrovams. Vieni priima linksmai, kiti nelabai. Sutrinka, kai pakviečiu šokti, arba lengvai pasiduoda žaidimo taisyklėms.“

Tuomet vyrai drąsiai bučiuojasi ar net pasiūlo pasilikti linksmintis. Buvo ir juodų kuriozų, kai Pugačiovą įkūnijančią Rasą vienas žiūrovas pakėlė ir... numetė.

„Paprašiau pakelti ir pasukti, o jis mane netyčia išmetė“, – kvatojosi R.Juzėnaitė.

Paklausta, kiek ji sveria, aktorė atsakė su šypsena, bet diplomatiškai: „Daugiau nei vidutiniškai sveria moterys. Tačiau vizualiai stormenimis aplink juosmenį, krūtinę paryškiname moteriškas formas.“

Labai saugo odą

„Katunskytė – labai šarminga, Pugačiova – artistiška ir subtili, Kabaljė – ori, nors mūsų parodijoje siekia Fredžio Merkurio širdies, – trumpai personažus apibūdino R.Juzėnaitė. – Sunkiausia man būna groti radiatoriumi.“

Prakalbus apie grimą kuriant personažus, Rasa atsiduso: „Per programą pasirodau tris kartus, o tarpai – 15 minučių. Tenka nusivalyti didelį sluoksnį seno grimo ir pakeisti nauju. Pavyzdžiui, Katunskytės personažo grimas – ryškūs antakiai, daug blizgučių, skaistalų, o Pugačiovos personažo makiažas turi būti subtilesnis.“

Prieš pirmą kartą pasirodant scenoje grimuotis tenka apie 40 minučių. Aktorė sakė, kad kosmetikos sunaudoja penkis šešis kartus daugiau nei vakarui besiruošiančios moterys.

Po programos R.Juzėnaitė bent porą dienų veidui leidžia pailsėti ir nenaudoja jokios kosmetikos. Paskui – agurkų ir avokado kaukės? Rasa kvatojasi: „Ne, ne. Odą labai saugau, o gaivinu natūralia, ekologiška kosmetika.“

Provokuojama, o kaip ją reikėtų parodijuoti, R.Juzėnaitė susimąsčiusi pripažino, kad tai nebūtų sunku. Ji – Ožiaragis, choleriško būdo. O parodijuoti ją reikėtų kaip griežtą ir labai valdingą moterį.

Kodėl? „Toks mano darbas, – nusijuokė Parodijos teatro aktorė. – Dirbu teatro mokytoja, todėl turiu būti griežta ir valdinga.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų