"Nokia C7" dizainą sukūrė žemaitis T.Ivaškevičius Pereiti į pagrindinį turinį

"Nokia C7" dizainą sukūrė žemaitis T.Ivaškevičius

2010-11-14 11:00
Profesija: palangiškis T.Ivaškevičius sukūrė naujausią "Nokia" telefono modelį, kuris dar tik keliauja į Lietuvą.
Profesija: palangiškis T.Ivaškevičius sukūrė naujausią "Nokia" telefono modelį, kuris dar tik keliauja į Lietuvą. / Tomo Lukšio (fotodiena.lt) nuotr.

Šalia Palangos Kvecių kaime augęs, mokykloje ypatingais gabumais lyg ir nepasižymėjęs Tomas Ivaškevičius jau penktus metus "Nokia" kompanijoje Suomijoje kuria mobiliųjų telefonų dizainą.

Į egzaminą – mokytojo automobiliu

"Mano karjeros sėkmė – tikras atsitiktinumas. Už viską turėčiau dėkoti geranoriškiems žmonėms, kurie pasitaikė mano gyvenime", – tikino T.Ivaškevičius.

29-erių lietuvis sukūrė naujausią "Nokia" telefono modelį, kuris dar tik keliauja į Lietuvą.

Lėto būdo, užsispyręs žemaitis į Skandinaviją išvažiavo vos baigęs vidurinę.

"Geras, ramus vaikas buvo. Bėdų dėl jo neturėjom. Gal tik kartą visa mokykla juokėsi, kai Tomas pramigo egzaminą. Jį iš namų paimti nuskubėjo direktoriaus pavaduotojas", – pasakojo Palangos Baltijos pagrindinės mokyklos mokytoja Reda Šerbakovienė.

Būtent šios mokytojos dėka T.Ivaškevičiaus likimas susiklostė ypač sėkmingai.

"1999 metais atsirado galimybė pasiūlyti vieną mokinį į Elando saloje veikiančią dailės mokyklą. Tai ir buvo pirmas žingsnis jo karjeros link", – pasakojo R.Šerbakovienė.

Į užsienį – nemokėdamas kalbos

T.Ivaškevičius į užsienio šalį pirmą kartą gyvenime vyko vienas. Į tarp Švedijos ir Suomijos esančią salą palangiškis keliavo nemokėdamas užsienio kalbos.

"Buvo baisu, nemokėjau anglų kalbos. Juk septynerius metus mokykloje mokiausi prancūzų", – tikino vyras.

Mėgęs piešti ir vakarais ranką miklinęs dailės mokykloje, T.Ivaškevičius atviras – mokykloje neišsiskyrė išskirtiniais gebėjimais kitiems dalykams.

"Tik paskutiniais metais susigriebiau ir puoliau mokytis. Mokslus buvau apleidęs dėl to, kad po pamokų Palangoje ilgai laukdavau vakarais prasidedančių paskaitų Dailės mokykloje. Po jų sėsdavau į seną "Ikarus" autobusą ir bildėdavau 8 kilometrus iki namų", – pasakojo T.Ivaškevičius.

Žemaičiui suomiai prie širdies

Tomas prisipažino, kad jei ne jo dailės mokytoja, pastūmėjusi jį palikti namus, kažin ar jam būtų pavykę sulaukti vienos didžiausių pasaulio kompanijų vadovų dėmesio.

"Elando saloje gavau visą išlaikymą. Tačiau iš pradžių buvo labai sunku. Tik po gero pusmečio, kai susiradau draugų, tapo lengviau", – tikino palangiškis.

Jaunuolis, baigęs šią mokyklą, įstojo į Lahti dizaino institutą Suomijoje.

"Tuo metu Lietuva dar nebuvo Europos Sąjungos narė. Kildavo problemų dėl vizos. Norint ją gauti reikėjo per savaitę dirbti bent 20 valandų", – pasakojo vyras.

Nei sunkumai, nei Suomija T.Ivaškevičiaus neatgrasė.

"Man čia buvo gerai. Gal todėl, kad pats esu žemaitis, lėto ir uždaro būdo. Suomiai tik iš pradžių gali pasirodyti šalti. Tačiau juos pažinęs artimiau, nuomonę pakeiti", – tikino T.Ivaškevičius.

Po praktikos – darbo pasiūlymas

Trečiame studijų kurse T.Ivaškevčius atliko praktiką "Nokia" bendrovėje. Po sėkmingo pasirodymo vieno didžiausių pasaulyje telefonų gamintojo durys jaunuoliui prasivėrė ilgam.

"Pradžioje pakvietė padirbėti per vasarą. Vėliau pasiūlė terminuotą sutartį. O dabar esu vyresnysis produktų dizaineris", – karjeros vingiais vedžiojo lietuvis.

Kalbant apie naujausią savo darbą, dar tik pasirodysiantį mobilųjį telefoną, Tomui išsprūsta paprastam lietuviui būdinga frazė: "Jis limpa".

"Kiekvieno dizainerio darbuose lieka bent dalelytė jo charakterio ir stiliaus. Maniškis stilius – organiškas. Prie šio modelio dirbome pusantrų metų kartu su inžinierių pasiūlytomis technologijomis. Stengiausi, kad telefonas būtų malonus liesti, paėmęs jį į ranką turi jausti, jog gera jį laikyti", – pasakojo Tomas.

Namuose tik svečias

T.Ivaškevičius prisipažino, kad jau kurį laiką Suomijoje jį laiko ne tik darbas, bet ir meilė. Lietuvis prieš šešis mėnesius vedė.

"Mano žmona Nadin gimė Maskvoje, vėliau dešimt metų gyveno Izraelyje, tačiau mokslus baigė Prancūzijoje. Ji yra teisininkė. Šiuo metu mes gyvename nedideliame nuomojamame bute", – atviravo lietuvis, prisipažinęs, kad jų planai susieti su Suomija.

Kelioms dienoms į Lietuvą sugrįžęs vyras prisipažino esąs išsiilgęs savo šeimos. Tarp Palangos ir Kretingos, netoli Vydmantų, ant Tenžės upelio kranto esančioje sodyboje Tomo laukia artmieji.

"Turiu brolį ir keturias seseris. Nors Kveciuose likęs tik tėtis ir brolis, o seserys gyvena užsienyje, tačiau dar noriu spėti aplankyti tetą Vydmantuose", – atviravo lietuvis.

Kartą per metus Lietuvoje besilankantis T.Ivaškevičius prisipažino, kad kiekviena kelionė namo jam yra didžiulis džiaugsmas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra