Parlamentarė įregistravo tokį pasiūlymą Seime svarstomoms Statuto pataisoms.
„Statute nurodomos Užsienio reikalų komiteto veiklos kryptis – „kartu su kitais komitetais nagrinėti migracijos reguliavimo problemas ir teikti pasiūlymus bei išvadas“. Tačiau jokiam kitam komitetui nėra priskiriama su migracijos procesų reguliavimu, o ypač – imigracija, susijusi veiklos kryptis, be to, panaikinama Migracijos komisija", – sako A. Širinskienė.
Jos teigimu, migracijos klausimai yra ne vien užsienio reikalų klausimai.
„Dažnai tai – platesnės apimties diskusijų reikalaujantys klausimai, susiję su emigrantų grįžimu, Lietuvos ateities (tarp jų – ir demografinės) prognozėmis, galiausiai – migracijos įtakos valstybei, kaip tokiai, valdymu. Todėl, manytina, migracijos klausimų svarstymas, atitinkamų teisės aktų rengimas galėtų tapti ir viena iš prioritetinių Ateities komiteto veiklos sričių“, – sako pasiūlymo autorė A. Širinskienė.
Jei Seimas pritartų, viena iš Ateities komiteto veiklos sričių būtų “rengti ir svarstyti visuomenės ir valstybės ateities raidos modeliavimą, inovacijų ir technologinės pažangos plėtrą, migracijos procesus bei jų įtaką visuomenės raidai".
ELTA primena, kad Seimas svarsto iniciatyvą įkurti naują – Ateities komitetą. Lapkričio 19 d. parlamentarai po pateikimo pritarė tokioms Statuto pataisoms, kurias pateikė Seimo narys konservatorius Andrius Vyšniauskas.
Seimas taip pat po pateikimo pritarė Statuto pataisoms, kuriose siūloma atsisakyti Seime nuolat veikiančios Migracijos komisijos. Projekto autorių nuomone, Migracijos komisijos veikla pastarosiomis kadencijomis nebuvo aktyvi.
Šiuo metu Seimo statute numatyta, kad Seime sudaroma nuolatinė Migracijos komisija, apibrėžtos ir jos veiklos kryptys.
Naujausi komentarai