„Ar Vyriausybei atrodo, kad sveikatos sistemoje dar maža chaoso? Verčiau jau Sveikatos apsaugos ministerija savo dėmesį tegul sutelkia susidorodama su vakcinacijos, sveikatos paslaugų prieinamumo, komunikacinėmis ir kitomis krizėmis sveikatos sektoriuje, užuot žlugdytų gerai dirbantį institutą“, – įsitikinęs parlamentaras.
2014 metais A. Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė inicijavo Nacionalinio vėžio instituto steigimą tuomečio Vilniaus universiteto Onkologijos instituto pagrindu. „Institutas įsteigtas, atsižvelgiant į augantį susirgimų onkologinėmis ligomis skaičių ir būtinybę vienoje vietoje sutelkti geriausią gydymo praktiką ir naujausius mokslo pasiekimus, rėmėmės ir geriausia ES šalių praktika. Laikas rodo, kad šis žingsnis pasiteisino – tiek medikų bendruomenė, tiek pacientų organizacijos šiandien šio instituto veiklą vertina puikiai“, – kalba A. Butkevičius.
Seimo nario nuomone, pasinaudojant įstaigos statuso pertvarkymu iš biudžetinės į viešąją, kam buvo pritaręs Seimas, kartu norima įgyvendinti ir platesnius pokyčius, kuriems nei kompetentingų institucijų, nei visuomenės pritarimo nėra. Pasak jo, iš Vyriausybės nutarimo projektui pateiktų pastabų matyti, kad pasiūlymas nederintas nei su esamu dalininku ŠMSM, nei su paties instituto bendruomene, nei su pacientų organizacijomis. Iniciatyvą itin atsargiai vertina net ir būsimuoju dalininku įvardintas VU, kuris irgi pažymi, kad klausimas nebuvo derintas, ir ragina atlikti detalią perspektyvų analizę.
„Labiausiai apmaudu, kad nerūpi net pačių onkologinių pacientų nuomonė – tų žmonių, vardan kurių tai buvo sukurta ir kuriems tai gyvybiškai svarbu, – aiškina A. Butkevičius. – O jų nuomone, šiandien geriausi gydymo rezultatai pasiekiami būtent Nacionaliniame vėžio institute, tad jiems nesuprantama, kodėl gerai veikianti įstaiga reorganizuojama, ir kas garantuos, kad tiek pertvarkos metu, tiek po jos ligoniai gaus tokio pat aukšto lygio paslaugas“.
Naujausi komentarai